"המאסר עלוב": דיון סוער בערעורו של אלון קסטיאל

"המאסר עלוב": דיון סוער בערעור אלון קסטיאל
אחת מהנפגעות על ידי איש העסקים התפרצה לעבר השופטים: "העונש שנגזר עליו עלוב, שלא תעזו להפחית לו". בהערכת המסוכנות שנערכה לקסטיאל לאחרונה, הוא היה נינוח עד כדי זחיחות ורק כשנשאל על סם אונס, התפרץ ואמר "שטויות במיץ עגבניות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אלון קסטיאל
צילום: צילום: מאיר וקנין, פלאש 90

אחת מהנפגעות על ידי איש העסקים אלון קסטיאל, התפרצה היום (חמישי) לעבר השופטים בדיון טעון, שנערך בבית המשפט העליון ואמרה: "העונש שנגזר עליו עלוב, שלא תעזו להפחית לו". בית המשפט דן בערעורו של קסטיאל על חומרת עונשו - כחמש שנות מאסר.

בדיון נכחו שתי נפגעות, אחת  מהן הגיעה בפעם הראשונה לבית המשפט וסיפרה על האירוע שבו פגע בה קסטיאל מינית. עוד עלה בדיון כי בהערכת המסוכנות שנערכה לקסטיאל לאחרונה, הוא היה נינוח עד כדי זחיחות ורק כשנשאל על סם אונס, התפרץ ואמר "שטויות במיץ עגבניות". הפרקליטות טענה כי מדובר בשורה של עבירות מין ולכן אין להקל בעונשו של קסטיאל.

לפני כחודש וחצי החליטה פרקליטות מחוז תל אביב לסגור את תיק החשדות לאונס נגד אלון קסטיאל מחוסר ראיות. בפרקליטות החליטו כי לא קיים סיכוי סביר להרשעה בתיק זה ולכן, התיק נסגר. בהודעת הפרקליטות צויין כי תיק נוסף שבו נחשד קסטיאל בעבירת אונס נסגר אף הוא במאי 2018 מחוסר ראיות.

קסטיאל, נושא בעונש של ארבע שנים ותשעה חודשי מאסר בגין עבירות מין שביצע בארבע נשים. לפני כחצי שנה ערער לבית המשפט העליון על חומרת עונשו. הוא הורשע גם, בין השאר, בניסיון אונס ובמעשה מגונה בכוח במסגרת הסדר טיעון וכבר החל לשאת את עונשו.

הפופולריים