ישראל הגישה בקשת הסגרה רשמית בעניין מייסד טלגראס

ישראל הגישה בקשת הסגרה בעניין מייסד טלגראס
סנגורו של דב סילבר: "זה ציד מכשפות": במקביל יוגשו בימים הקרובים 22 כתבי אישום בפרשה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מייסד טלגראס עמוס דב סילבר
צילום: צילום: צילום מסך

חקירת הטלגרס: ישראל הגישה בקשת הסגרה רשמית לאוקראינה בדרישה להעמיד לדין בארץ את מייסד "טלגראס" עמוס דב סילבר. במקביל יוגשו בימים הקרובים 22 כתבי אישום בפרשה ובקשות למעצר עד תום ההליכים.

דיון בעניינו של סילבר ייערך בבית משפט במדינה ביום רביעי - והוא מנהל מאבק נגד הסגרתו בנימוק שלא סחר מעולם בסמים בפועל אלא ייסד פלטפורמה בלבד. עוד הוא טוען כי הליך מעצרו באוקראינה אינו חוקי ומנוגד לדין הבינלאומי. סילבר מיוצג על ידי עורכי הדין ניר יסלוביץ ודניאל פאר - שמנהלים הליכים כדי למנוע הסגרתו ומעצרו באוקראינה.

במשטרה טענו בבקשת ההסגרה והמעצר כי טלגרס, תשתית שייסד סילבר שאפשרה סחר בסמים באמצעות טלגרם, מכרה לא רק סמים קלים אלא גם קשים וגם מכרה סמים לקטינים. קו ההגנה של סילבר מתבסס על כך שהוא ייסד תשתית בלבד, במסגרת פעולותיו.סנגורו של סילבר עו"ד ניר יסלוביץ מסר בתגובה: "בכל שנותיי כסניגור פלילי לא נתקלתי בציד מכשפות הזוי כל כך, מדובר בבקשה שאין לה כל אחיזה בשום מציאות משפטית לא בישראל ולא בעולם, מדובר בניסיון נואש משהו של המדינה לתפור תיק, פשוטו כמשמעו, למרשי, האם יעלה על הדעת שתובע כלשהו בעולם יחליט להגיש כתב אישום נגד סרגיי ברין מייסד גוגל רק משום שבפלטפורמה שלו ניתן להגיע לחומרי תועבה? האם יתכן שיגישו כתב אישום נגד בעלים של פלטפורמה רק כי על גביה התבצעה לכאורהפעילות לא חוקית?

עורכי הדין של מייסד טלגראס ניר יסלוביץ (משמאל) ודניאל פאר

הדין הפלילי מאד ברור במקרים הללו ולכן אין פלא שמדינת ישראל מולכת שולל על ידי ספינים מבית היוצר של להב 433, בעוד יומיים יתקיים דיון באוקראינה בנוגע להסגרתו של עמוס ומיותר לציין שכל צוות ההגנה יעמוד חוצץ וימנע את ההסגרה".

הפופולריים