רה"מ צפוי להיקרא כעד תביעה – אם יוגשו כתבי אישום בתיק 4000

רה"מ ישמש עד תביעה – אם יוגש אישום בתיק 4000
הגרסאות שמסר נתניהו בחקירותיו לא מפלילות את אלוביץ', מוזס ורובינשטיין – אך הדבר לא ימנע את קריאת התביעה. חסינות, אם תינתן לו, לא תמנע הגשת כתבי אישום נגד שאר החשודים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו במעון רה"מ בירושלים, מרץ 2019
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, צפוי להיקרא לשמש עד תביעה בתיק 4000 אם יוגשו כתבי אישום בפרשה ולא יקבל חסינות – כך פורסם היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. חסינות, אם תינתן לנתניהו, לא תמנע הגשת אישומים נגד החשודים האחרים – שאול אלוביץ', ארנון מוזס וזאב רובינשטיין.


הגרסאות שמסר ראש הממשלה בחקירותיו אינן מפלילות את השלושה, אבל הדבר לא ימנע את הקריאה לזמנו להעיד. מועד השימוע של נתניהו עצמו צפוי להידחות, אך לא בטוח כי החשודים האחרים בתיק יהנו מזמן נוסף לקיום השימועים.

בד בבד, היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הגיב הערב לטענות מהימים האחרונים, שלפיהן תופרים תיקים לשרים שמבקרים בחריפות את מערכת אכיפת החוק, ויצא נגד הפרסומים בנושא. מנדלבליט אמר באירוע מורשת של הסנגוריה הצבאית כי הפרסומים "חסרי כל בסיס".
לדברי מנדלבליט, "בימים האחרונים היו פרסומים שונים, כאילו ישנם שיקולים לא מקצועיים שעלולים חלילה להשפיע על עבודתנו, בהקשר למינויים כאלה ואחרים. אני מבקש להבהיר באופן הברור ביותר כי הפרסומים הללו הם חסרי כל ביסוס. הם רעים ומזיקים. לא היה כדבר הזה ולא יהיה כדבר הזה".

הפופולריים