פרשת הטלגראס: הוארך מעצרו של עיתונאי מהדרום

פרשת הטלגראס: הוארך מעצרו של עיתונאי מהדרום
מדובר בעיתונאי שעובד בכלי תקשורת מקומיים בדרום. הוא חשוד בין היתר כי היה חלק ממערך "הדוברות והשיווק" של טלגראס
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
"מכות קטנות בכנף": ריאיון בלעדי עם בכירים בטלגראס
צילום:

מעצרו של חשוד נוסף במעורבות בפרשת הטלגראס הוארך הבוקר (שני) בשלושה ימים. הוא נעצר אתמול. מדובר בעיתונאי שעובד בכלי תקשורת מקומיים בדרום הארץ. הוא חשוד בין היתר כי היה חלק ממערך "הדוברות והשיווק" של טלגראס. מייסד טלגרס עמוס דב סילבר נעצר באוקראינה בחודש שעבר ועדיין מתנהלים הליכים להסגרתו לארץ.

פרקליטו של סילבר, עורך הדין דניאל פאר, אמר לפני כשלושה שבועות לכאן חדשות כי חייו של מייסד הקבוצה, אשר עצור באוקראינה במסגרת פעילות המשטרה נגד מנהלי טלגראס, נמצאים בסכנה. בריאיון לתוכנית "ערב ערב" אמר עורך הדין כי "עמוס לא מקבל טיפול מינימלי לאחר שסוהרים אוקיראינים שברו לו את הרגל".

המשטרה מייחסת לסילבר ולעשרות חשודים נוספים שנעצרו עבירות של חברות בארגון פשיעה. על פי החשד, בטלגראס נמכרו סמים קשים כקוקאין, אקסטזי וכן חשיש ומריחואנה בהיקף של מאות מיליוני שקלים. בנוסף לסילבר, שחי בארצות הברית ונעצר באוקראינה, נעצרו גם שלושה מסגניו ובעלי תפקידים בכירים.

בקבוצות טלגראס הופצה זמן קצר אחרי גל המעצרים הודעה המפנה אצבע מאשימה כלפי אחד המנהלים ברשת, שלפי הטענות, העביר מידע למשטרה. בהודעה הופיעו פרטי תעודת הזהות, הכתובות והטלפונים שלו ושל הוריו. מפיצי ההודעה כתבו: "סליחה על שטעינו והכנסנו בוגד בקרבינו, אך הוא צריך לשלם על הטעות שהוא עשה".

לפני כחודש עצרה המשטרה 42 חשודים בניהול קבוצת טלגרם למכירת סמים, ומייחסת להם עבירות של חברות בארגון פשיעה. על פי החשד, ברשת הטלגראס נמכרו סמים קשים כקוקאין, אקסטזי וכן חשיש ומריחואנה בהיקף של מאות מיליוני שקלים. בין העצורים גם שלושה מסגניו של סילבר ובעלי תפקידים בכירים. 

הפופולריים