פרשת המניות: נתניהו לא קיבל אישור לנהל את תיק ההשקעות בעצמו

פרשת המניות: לרה"מ לא אושר לנהל את התיק בעצמו
נתניהו טוען שהיה לו אישור לחרוג מהכלל האוסר על שרים לנהל תיקי השקעות. המבקר ביקש מהיועמ"ש לבדוק אם הוא היה בתוקף בעת שמכר את המניות ב־2010. מטעם רה"מ נמסר בתגובה - "מדובר בעוד ניסיון סרק להטיל האשמה כוזבת בראש הממשלה כדי לפגוע בו ובליכוד ערב הבחירות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

פרשת המניות: מחומרים שנבחנים במשרד מבקר המדינה עולה השאלה האם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הפר את הכללים האוסרים על שרים לנהל תיק השקעות. לטענת נתניהו, היה לו אישור לחרוג מהכלל המחייב העברת התיק לנאמנות עיוורת, אולם המבקר העביר את המסמכים ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, לבחינה אם האישור היה בתוקף בעת שנתניהו מכר את המניות ב־2010.


הנושא יבחן במסגרת בדיקה לפני חקירה שצפוי לפתוח משרד המשפטים בעניין, כפי שפרסמנו בחודש שעבר בכאן חדשות. כן צפויים לבדוק במערכת אכיפת החוק מה היה האינטרס של נתניהו שלא להעביר את התיק לנאמנות עיוורת.

הפרת הכללים האוסרים נאמנות עיוורת אלא באישור, אינה פלילית בהכרח. חלק מהחשדות הפוטנציאליים ממילא התיישנו, כמו הפרת אמונים. אולם במידה והבדיקה תהפוך לחקירה, ישנם סעיפים שטרם התיישנו.

מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה: "מדובר בעוד ניסיון סרק להטיל האשמה כוזבת בראש הממשלה כדי לפגוע בו ובליכוד ערב הבחירות. ראש הממשלה קיבל אישור מוועדת ההיתרים שבמשרד מבקר המדינה להמשיך להחזיק במניות בדרך שבה הוחזקו, זאת מאחר שהוא היה משקיע פאסיבי עם אחוז מניות מזערי וללא שום זכות ניהול בחברה. מניותיו של נתניהו נמכרו במסגרת רכישת החברה כולה על ידי חברה חיצונית. הוא דיווח על המכירה הן למבקר המדינה והן לרשויות המס".

הפופולריים