מח"ש ממליצה לשקול הליך משמעתי נגד בכירה לשעבר במשטרה

מח"ש: לשקול הליך משמעתי של בכירה לשעבר במשטרה
ניצב בדימוס גילה גזיאל עשויה לעמוד בפני הליך משמעתי בשל חלקה בליקויים במכרזים של המשטרה. מח"ש המליצה עוד לשקול נקיטת הליכים משמעתיים לגבי שלושה קצינים ששימשו כתקציבאים. מפיק אירועים יועמד לדין פלילי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
המטה הארצי של המשטרה
צילום:

המחלקה לחקירות שוטרים ממליצה לסגור את התיק הפלילי נגד ראש אגף משאבי אנוש לשעבר במשטרה, הניצב (בדימוס) גילה גזיאל, אך להעמידה לדין משמעתי בתוך הארגון. הבדיקה בעניינה של גזיאל נערכה בתיק בו עלה חשד לליקויים במכרזים של המשטרה. החקירה במח"ש נפתחה בעקבות בדיקה של מבקר המדינה שהחלה בעקבות חשדות לליקויים במכרזים במסיבת הפרידה מהמפכ"ל יוחנן דנינו, בתלונה שהגיש עורך הדין פיני פישלר.

במקביל, ייסגר התיק נגד שלושה קצינים שנחקרו באזהרה במסגרת הפרשה, אך ישנה המלצה לשקול לנקוט נגדם הליכים משפטיים. עוד נקבע כי ירון הראל, מפיק אירועים שהיה ספק של המשטרה, יועמד לדין בפרשה בכפוף לשימוע על עבירות של זיוף במסגרת הליך המכרז.

בנוגע לתפקוד קציני המשטרה נכתב בהודעת מח"ש: "נמצאו ליקויים בתפקוד ראש אגף משאבי אנוש לשעבר שקיימה ישיבות עם  ספקים, ובהם גם המפיק הראל, עוד לפני שהחלו ההליכים לקבלת ההצעות ולבחירת ההצעה הזוכה, דבר שאפשר, במידה רבה, את המשך התנהלותו של המפיק, ואת הליקויים בהמשך הליכי ההתקשרות. ההמלצה לשקול נגדה הליכים נובעת גם בשל אחריותה לליקויים שנפלו בהליכים שהתקיימו באגף שבראשו היא עמדה, ושהיתה לה מעורבות בהם ואחריות לתקינותם.

בהמשך נכתב: "כן נמצאו ליקויים משמעותיים בתפקודם של קציני המשטרה ששימשו אותה עת כתקציבאים האחראים על שלבי קבלת ההצעות ובחירת ההצעה הזוכה, שכן הם לא קיימו בחינה יסודית ואמיתית של הצעות אלו".

נציגה של גילה גזיאל: "האחריות שלה היא יותר פיקודית"

עו״ד עפר ברטל ממשרד ברטל כהן מסר בשמה של ניצב גזיאל: "שמחים שמחש קיבלו את טענתנו, לפיה-ניצב גילה גזיאל לא עברה כל עבירה פלילית. שמחים עוד, כי אין המלצות לנקוט נגדה בהליכים כלשהם, וממליצים לבדוק בלבד, שמא יש לפעול באמצעים משמעתיים או פיקודיים בלבד. יש לשים לב לתוכן הודעת מחש, לפיה ״אחריותה״ של ניצב גזיאל היא יותר פיקודית מיניסטריאלית ולא אחריות אישית".

עורכי הדין דב גלעד כהן ועדי לוזון ממשרד ברטל כהן, המייצגים את אחד התקציבאים מסרו שהם שבעי רצון שהפרשה באה לסיומה.

עו"ד אפרת נחמני-בר המייצגת את אחד הקצינים מסרה: "מרשי לא היה תקציבאי בתקופה הרלוונטית, לא היה בעל תפקיד בקשר למסיבה הנידונה, ואין לו חלק בהליכי קבלת ההחלטות בנוגע אליה. אין לנו ספק שבחינת ההמלצה הכוללנית של מח"ש - תוביל למסקנה שלא נפל רבב בהתנהלותו".

מהמשטרה נמסר בתגובה: "בניגוד לפרסומים שונים, החלטת מח"ש כללה המלצה בלבד - לשקול הליך משמעתי או פיקודי. החומרים ממח"ש טרם התקבלו במשטרה, ורק לאחר קבלתם הם ילמדו ויבחנו כמקובל. נציין כי ראש אגף משאבי אנוש לשעבר גילה גזיאל, היא קצינה ראויה ואיכותית, שתרמה רבות וקידמה משמעותית את הטיפול בהון האנושי במשטרה במשך שנים ארוכות".

הפופולריים