דורס הנער אילון שלו אמסלם: "אני מצטער על היום שנולדתי בגלל המקרה הזה"

דורס הנער: "מצטער על היום שנולדתי בגלל המקרה"
אלי בר זכאי העיד לראשונה בבית המשפט, וטען כי לא נהג תחת השפעת אלכוהול. לדבריו: "אמרתי בצחוק ששתיתי בקבוק וודקה". הוא הסביר כי ביקש מים מהפקח כי היה מיובש
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הדיון בבית המשפט
צילום:

אלי בר זכאי, הנאשם בהריגתו של הנער אילון שלו אמסלם, מסר היום (שלישי) את עדותו הראשונה בבית המשפט המחוזי בתל אביב. הנהג הדורס טען כי לא נהג תחת השפעת אלכוהול והסביר: "אמרתי בצחוק שאני אחרי בקבוק בלוגה". דקלה, אמו של אילון, התפרצה: "אתה שקרן עלוב, שקרן נבל". בר זכאי אמר בעדותו: "אני מצטער על היום שנולדתי בגלל המקרה הזה". התובע במשפט הוא עו"ד ארז ריכטנברג מפרקליטות תל אביב. 

בר זכאי פירט את השתלשלות האירועים באותו ערב: "יצאנו לכיוון המרכז, עצרנו בחנות והחבר קנה וודקה. אני קניתי XL, בלו וסיגריות. משם יצאנו לכיוון הבית בפתח תקווה. החבר'ה שם שתו, אני שתיתי בלו. שם הלל, החבר, אמר שרוצים לצאת לכיוון בית של חבר אחר. הגענו לשם, עליתי למעלה. ישבנו שם חמש או עשר דקות, ראיתי שאני לא מכיר אף אחד. אמרתי שאני רוצה ללכת, הם לא רצו. ירדתי לרכב ודיברתי עם מישהו שהיה במועדון שלוותה".

הסנגור עימת את בר זכאי עם דברים שאמר לחברו: "אני אחרי בקבוק בלוגה", הנהג ענה כי "ברור שזה היה בצחוק, גם החבר אמר שאם הייתי אחרי בקבוק בלוגה לא היית מצליח לדבר איתי בכלל".

הוא סיפר שנסע מהמקום ואמר: "אני נוסע רגוע, בערך 20 דקות נסיעה. נסעתי ישר ופתאום אני מרגיש שאין כביש. לחצתי חזק על הברקס. אני מרגיש את כל הרכב מחליק. תוך שנייה אני מוצא את עצמי ברכב עם כריות אוויר פתוחות. אני יוצא מהרכב, אני רואה בדיוק ממולי, מרחק כמה מטרים, אני רואה ילד על הרצפה, את דניאל, שנפצע".

"ישר באים אליי שוטרים, חובשים, אני יושב שם ולא יודע מה קורה איתי. 10 דקות אחרי התאונה אני מבין שיש עוד מישהו. לא ידעתי מה לעשות, התקשרתי לאח שלי כי האוטו שלו", המשיך. הוא נשאל למה התקשר להלל ואמר "הבנאדם פה גוסס, תביא מים מהר", והשיב: "התקשרתי כי הייתי איתו כמה דקות לפני כן. הרגשתי שהתייבשתי, הייתי מסטול לא כי שתיתי. ביקשתי מהפקח מים אבל היה לו אולי רבע בקבוק".

בר זכאי הגיב על הטענה שניסה להכשיל ארבע בדיקות ינשוף, לבדיקת רמת האלכוהול: "ניסיתי לתת מה שיכולתי בכל הבדיקות. זה היה ממש שעה אחרי התאונה, ניסיתי לתת מה שאני יכול ואפילו ביקשתי מהשוטר לנסות עוד אחד והוא אמר לי שאני לא יכול".

בחודש שעבר העיד הלל דיוויס, חברו של בר זכאי, כחלק משלב ההוכחות במשפט. דיוויס אמר בעדותו בתגובה להקלטות שהושמעו: "הוא שתה אלכוהול והוא מבקש ממני להגיד שהוא לא שתה אלכוהול. לא שתינו אלכוהול. לא להגיד לאף אחד". על הקלטה שבה נשמע אומר לבר זכאי למחוק הודעות ביניהם, אמר דיוויס כי עשה את זה "בגלל המקרה שקרה, בגלל כל הסיטואציה, בגלל התאונה. כי הוא אומר לי לא להגיד לאף אחד ששתינו".

אילון שלו אמסלם, בן 13 במותו, נדרס למוות בחודש יולי 2018 ברחוב אבן גבירול בתל אביב. מחקירת התאונה עולה כי החשוד בדריסה אלי בר זכאי הגיע לתל אביב על מנת לבלות. בבדיקה שנערכו לנהג עולה כי כמות האלכוהול בגופו הייתה פי שש מן המותר. 

הפופולריים