42 בני אדם נעצרו בחשד לסחר בסמים קשים בטלגראס

42 בני אדם נעצרו בחשד לסחר בסמים קשים בטלגראס
על פי החשד, בטלגראס נמכרו סמים קשים כקוקאין, אקסטזי וכן חשיש ומריחואנה בהיקף של מאות מיליוני שקלים, ולחשודים מיוחסות עבירות של חברות בארגון פשיעה. בעצורים: מייסד טלגראס עמוס דב סילבר, שחי בארה"ב ונעצר באוקראינה, שלושה מסגניו ובעלי תפקידים בכירים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קוקאין
צילום: צילום: gettyimages

המשטרה עצרה הבוקר (שלישי) 42 חשודים בניהול קבוצת טלגרם למכירת סמים, ומייחסת להם עבירות של חברות בארגון פשיעה. על פי החשד, ברשת הטלגראס נמכרו סמים קשים כקוקאין, אקסטזי וכן חשיש ומריחואנה בהיקף של מאות מיליוני שקלים. בעצורים: מייסד טלגראס, עמוס דב סילבר, שחי בארצות הברית ונעצר באוקראינה, שלושה מסגניו ובעלי תפקידים בכירים. המשטרה תבקש להסגיר את המייסד לישראל.

העצורים אינם סוחרים אלא מנהלים של רשת הסחר בסמים, וכולם היו בלתי מזוהים עד כה, אפילו בין משתמשי טלגראס, כשרק בודדים ידעו את שמותיהם האמיתיים. המשטרה מייחסת להם מעורבות בעבירות ניהול ומימון ארגון פשיעה, מסחר והספקה של סמים מסוכנים במסגרת ארגון פשיעה, תיווך בעסקי סמים מסוכנים במסגרת ארגון פשיעה, שיבוש מהלכי משפט במסגרת ארגון פשיעה, קשירת קשר לפשע במסגרת ארגון פשיעה, ביצוע עבירות מס וכן עבירות נוספות. 

מהמשטרה נמסר כי באפליקציה חברים עשרות חברי הנהלה במדרגי בכירות שונים, אלפי סוחרים ועשרות אלפי משתמשים, והפעילות המשטרתית הסירה את האנונימיות שאפיינה את פעילות הארגון. "השכר לעובדי ומנהלי הארגון הועבר במזומן, בביטקוין או בסמים, תוך הסוואת מקור הכספים", נמסר מהמשטרה.

בפעילות המשטרה, בשיתוף אנשי רשות המסים, בוצעו עשרות חיפושים במהלכם נתפסו סכומי כסף שונים, סמים ואמצעים טכנולוגיים ששימשו את הארגון לניהול הפעילות ברשת, ובוצעה אכיפה כלכלית לצורך הליך חילוט. החשודים יובאו במהלך היום לבית משפט השלום בראשון לציון ולבית משפט השלום בנצרת והמשטרה תבקש להאריך את מעצרם.

הפופולריים