היועמ"ש: חומרי החקירה בתיקי נתניהו יפורסמו לאחר הבחירות; שימוע עד יולי

חומרי החקירה בתיקי רה"מ יפורסמו אחרי הבחירות
מנדלבליט הודיע לבאי כוחו של ראש הממשלה ולבאי כוחם של החשודים האחרים בפרשות 1000, 2000, ו-4000, כי לאחר שקילת עמדותיהם החליט להיעתר בחיוב לבקשת נתניהו. חומרי החקירה יעמדו לרשות כלל החשודים החל מיום לאחר הבחירות, ושימועים ייערכו לכל המאוחר בעשירי ביולי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו והיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הודיע היום (שני) כי חומרי החקירה בתיקי ראש הממשלה בנימין נתניהו יפורסמו רק לאחר הבחירות. מנדלבליט הודיע לבאי כוחו של ראש הממשלה ולבאי כוחם של שאר  החשודים בפרשות, כי החליט להיעתר בחיוב לבקשת נתניהו ולהשהות את מסירת החומרים לכלל החשודים.

נתניהו ביקש באמצעות באי כוחו להשהות את מסירת החומרים נוכח טענתו לחשש שחומרי הראיות ימצאו את דרכם לכלי התקשורת ויפורסמו בתקופת הבחירות. בהודעת משרד המשפטים נמסר כי "היועץ המשפטי לממשלה החליט כי בנסיבות העניין, ובשים לב לכך שתכלית מסירת חומרי החקירה היא על מנת לאפשר היערכות לחשודים לשימוע שייערך בעניינם, ונוכח הקירבה למועד הבחירות, הרי שבאיזון בין האינטרסים השונים יש מקום להיעתר בחיוב לבקשה".

בהתאם להחלטה, חומרי החקירה האמורים ימסרו לעורכי דינם של כלל החשודים יום לאחר הבחירות, החל מהעשירי באפריל. כמו כן, סנגורי החשודים נתבקשו לפעול לתיאום מועדים לעריכת שימועים, כך שאלו ייקבעו להיערך לכל המאוחר בעשירי ביולי הקרוב. השימוע לראש הממשלה ייערך בפני היועץ המשפטי לממשלה, בעוד שיתר השימועים ייערכו בפני פרקליטת מחוז תל אביב.

לפי החלטת היועץ המשפטי לממשלה, שפורסמה בחודש שעבר, נתניהו יועמד לדין כפוף לשימוע בגין עבירת שוחד בתיק 4000 - תיק בזק. בתיק 1000 - תיק המתנות ובתיק 2000 - תיק שיחות נתניהו-מוזס הוא יועמד לדין בגין עבירות מרמה והפרת אמונים.

נתניהו עתר היום לבג"ץ נגד החלטת ועדת ההיתרים, לדחות את בקשתו לקבלת מימון להוצאותיו המשפטיות ממקורביו, וביקש לבטל את ההחלטה. נתניהו מבקש מבג"ץ לדון בדחיפות בעתירה, כשלדבריו, בשל היקפי שכר הטרחה העצומים הכרוכים בהגנתו הוא עלול למצוא את עצמו בלי סניגורים לקראת השימוע בעניינו.

הפופולריים