אחרי הבחירות: כתב אישום נגד דרעי בגין הונאה

אחרי הבחירות: כתב אישום נגד דרעי בגין הונאה
ההתלבטות המרכזית בתיק היא האם להגיש כתב אישום חמור, אבל קטן יחסית, או להגיש כתב אישום גדול שיחייב ביצוע השלמות חקירה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר ש"ס דרעי
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בפרקליטות מיסוי וכלכלה בתל אביב התגבשה בשבועות האחרונים החלטה להגיש כתב אישום נגד השר אריה דרעי בחשד להונאת רשות המיסים בכמה פרשיות. על פי פרסום של פרשננו מרדכי גילת הערב (שישי) ב"השבוע" בכאן 11, הפרקליטות ניסתה לזרז את ההליך ולקבל החלטה סופית בתיק עוד לפני הבחירות, אבל העיסוק בתיקי ראש הממשלה גרם לדחייה.


נכון לעכשיו נשארה התלבטות מרכזית אחת בתיק - האם להגיש כתב אישום חמור, אבל קטן יחסית בהיקופו, או להגיש כתב אישום גדול יותר שיחייב אולי ביצוע של כמה השלמות חקירה. כך או כך, גורמים המעורים בפרטים מספרים שהיועץ המשפטי לממשלה מעורב גם בתיק הזה, והוא צפוי לאמץ את החלטת והמלצת הפרקליטות מיד לאחר הבחירות.

לפני שבועיים נחקר יו"ר שס בפעם השמינית במשרדי היחידה להב 433 שבלוד. דרעי חשוד בשורה של עבירות טוהר מידות, בהן מרמה והלבנת הון. על פי החשד, אנשי עסקים העבירו כספים לחשבונו ולחשבון עמותה בראשות רעייתו, יפה דרעי, שחלקם הועברו בצורת הלוואות שלא הוחזרו.

עוד פורסם ב"השבוע" כי תיק הצוללות צפוי להישלח להשלמות חקירה לפני ההכרעה הסופית של היועץ המשפטי לממשלה. רמז לאפשרות שיהיה צורך לבצע השלמות אפשר למצוא בהבחלטת היועץ שלא לאשר עדיין למבקר המדינה לפתוח בבדיקת התיק בהיבט הציבורי של הפרשה.

הפופולריים