נסגר תיק החשדות בעניין קידום שופטת ליועמ"ש תמורת סגירת תיק המעונות

נסגר התיק שבחן את קידום גרסטל ליועמ"ש
השופטת בדימוס הילה גרסטל זומנה להעיד בעקבות מידע מודיעיני שלפיו הוצע לה שוחד תמורת קידומה לתפקיד היועמ"ש
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, החליט לגנוז את תיק החקירה בפרשת התמודדות השופטת בדימוס הילה גרסטל למשרת היועץ המשפטי לממשלה.

המקרה המדובר התרחש כביכול במהלך המרוץ לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה בשנת 2015. על פי מידע מודיעיני שהתקבל במשטרה, במהלך התמודדותה של גרסטל לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה, הציע לה כביכול מקורבה, אלי קמיר, בתיאום עם מי שכיהן באותה עת כדובר ויועץ התקשורת הפרטי של משפחת נתניהו, ניר חפץ, הצעת שוחד, לפיה השופטת בדימוס תקבל את המינוי לתפקיד בעד סגירת תיק החקירה נגד רעיית ראש הממשלה, המכונה "תיק המעונות", לאחר שתמונה. גרסטל עצמה מסרה עדות בחקירה. 

בעקבות זאת פנו החוקרים לגביית גרסתם של קמיר ושל חפץ. קמיר הכחיש את הדברים, ואילו חפץ, שכבר היה עצור בפרשת תיק 4000, לא שיתף פעולה עם החקירה. 

לבסוף התברר כי קמיר וחפץ אכן נפגשו בבית קפה בתל אביב, ומיד לאחר מכן נפגשו באותו מקום גם קמיר וגרסטל. בהמשך, אחרי שחפץ חתם על הסכם עד מדינה בתיק 4000, הוא מסר את גרסתו המלאה שלפיה קמיר ביקש ממנו לפעול לטובת מינויה של השופטת בדימוס גרסטל, ואילו הוא, חפץ, השיב לו שאינו רוצה או יכול לעסוק בנושא המינוי. בהמשך הבהירה גרסטל שקמיר לא הציג בפניה "הצעה על השולחן", מפי חפץ.

 

הפופולריים