אביו של ההאקר מאשקלון לכאן חדשות: חושש שהוא ייהרג בכלא

אביו של ההאקר מאשקלון: חושש שהוא ייהרג בכלא
הוריו של בן ה-20, שנמצא על הרצף האוטיסטי, מספרים על שהוא נמצא במצוקה. הוא חושב שמדובר במשחק מחשב ולדבריו, המטרה שלשמה נשלח לכלא היא כדי לנצח משימה. אביו טוען: "הענישה צריכה להיות במקום אחר"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ההאקר מאשקלון בבית המשפט
צילום: צילום: פלאש 90

הוריו של "ההאקר מאשקלון" אמרו לכאן חדשות כי הם חוששים שבנם יהרג במהלך מאסרו, כך פורסם הבוקר (שלישי) בתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. לדבריו, המטרה שלשמה נשלח לכלא היא כדי לנצח את המשימה, וכשיצליח בה כנגד הסוהרים - יכריז עליו השוטר כמנצח והוא יצא לחופשי. 

הצעיר ניסה לפני כמה ימים לחטוף נשק מאחד משומריו כשהוסע לבדיקת MRI. הוא הסביר כי מדובר מבחינתו במשימה במשחק מחשב. בשיחה איתם מהכלא לאחר המעשה, הם טענו כי הוא נשמע במצוקה, מגמגם וחוזר בצורה אובססיבית על כך שיש לו משימה ואם ינצח את הסוהרים – ישוחרר. הוא סיפר שהסוהרים הכו אותו כשהיה עירום על הרצפה, אחרי שעשו עליו חיפושים רבים בעירום ליד אסירים אחרים.


אביו של הצעיר אומר לכאן חדשות כי "הוא אינו מבין באיזו מציאות הוא חי, ואומר דברים כמו: אולי השלמתי את המשימה. אם הייתי מצליח הייתי מאה אחוז משתחרר. בעקבות הדברים, אביו חושש שייהרג עד סיום עשר שנות המאסר, שהחל לרצות לפני חודשים. לדבריו, "אני חושש לחיים שלו, זה יכול להגיע לסיטואציה שיפגעו בו בצורה קיצונית. הוא נמצא במצב פסיכוטי".

"הענישה צריכה להיות במקום אחר ולמרות זאת השופט החליט להעניש אותו בכלא", המשיך האב. "התובע ביקש שבע שנים והשופט הוסיף עוד שלוש שנים לזה, בלי לנמק. אני מניח שיש דברים שאף אחד לא רוצה לספר, למה רוצים אותו בפנים. יש לחצים בינלאומיים להעניש אותו. אוכפים את החוק בצורה מאוד ברוטאלית נגד אוטיסט חסר ישע".

משירות בתי הסוהר נמסר: "מדובר באסיר מורכב בעל מאפיינים של מסוכנות ואלימות, כולל מספר נסיונות בריחה ותקיפת סוהרים. ההחלטות הרפואיות לגביו נלקחות על ידי גורמי המקצוע בשיתוף משרד הבריאות. בגלל מורכבותו מתבצעות לגבי תנאי כליאתו הערכות מצב תכופות. האסיר לא אזוק בשגרה והוא נכבל רק בעת הוצאתו מהתא בהתאם לנוהל. לא מוכרת טענה או תלונה על אלימות או התנהלות לא תקינה שהופעלה כלפיו".

הצעיר בן ה-20 הצליח להתל בשירותי ביטחון רבים ברחבי העולם, תמורת כסף רב. הוא ניסה לברוח פעמיים ממעצר ואף התקשר מתוך המעצר למלון באילת ולשני בתי ספר וסיפר על פצצות שהטמין, ואסף מספרי טלפון נוספים. על אף מצבו המאובחן – לא נכח בחקירותיו כנדרש בחוק אחד מהוריו וחוקר מיוחד. השופט שהרשיע אותו קבע כי ההרשעה תקפה למרות זאת, והוריו החליטו לערער לעליון.

על הצעיר נגזרו בחודש נובמבר 10 שנות מאסר וקנס של 60 אלף שקלים. הוא הורשע בעבירות של סחיטה באיומים, ידיעות כוזבות, קשירת קשר לפשע, חדירה לחומר מחשב, הלבנת הון, מידע כוזב, תקיפת שוטר, נשיאת נשק ועבירות נוספות. ההאקר, ששמו נאסר לפרסום נוכח העובדה שהיה קטין בעת ביצוע חלק מהעבירות, נהג להתקשר למוסדות השונים ולאיים כי צפויים בהם פיגועי טרור קשים - פיגועי חבלה וירי.

בפברואר האחרון ניסה ההאקר לברוח ממעצר. על פי הודעת שב"ס, הוא פתח בריצה לאחר שהורד מהרכב בכניסה לבית המעצר "מגרש הרוסים" בירושלים. לוחמי יחידת נחשון רדפו אחריו והצליחו להשתלט עליו לאחר עשרות מטרים.

הפופולריים