הושג הסכם: ציון המעבר בבחינות ההסמכה לעורכי הדין יעלה ל-60

ציון המעבר בבחינות ההסמכה לעו"ד יעלה ל-60
השינוי יחול על שלושת המועדים האחרונים של הבחינה. נבחנים שקיבלו בין 50 ל-59 יוכלו לגשת למועד מיוחד. שקד: "החקיקה לא הייתה פתרון נכון, נציב את עורכי הדין בשורה עם מקצועות אחרים". המתמחים: מברכים על ההחלטה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שרת המשפטים איילת שקד
צילום: פלאש 90

ציון המעבר בבחינות ההסמכה לעורכי הדין יעלה בחמש נקודות ויעמוד על 60, כך סיכמו הלילה (רביעי) הצדדים שדנו בנושא. ההחלטה תחול על שלושת המועדים האחרונים של הבחינות. בנוסף, מי שקיבלו בשלוש בחינות ההסמכה האחרונות ציונים מ-50 עד 59 יוכלו לגשת לבחינה במועד מיוחד.

שרת המשפטים איילת שקד, יו"ר ועדת הכנסת מיקי זוהר, ח"כ אסנת מארק (הליכוד), נציגי לשכת עורכי הדין ויושב ראש הוועדה הבוחנת השופט שאול שוחט, החליטו להשוות את ציון המעבר לזה הנהוג במקצועות מוסדרים אחרים.

שקד מסרה בתגובה כי "החקיקה שאושרה בהכנה לשנייה ושלישית איננה פתרון נכון. אסור היה להוריד את רף המעבר ל-50. בתקנות החדשות נציב  את עורכי הדין בשורה אחת עם מקצועות אחרים כמו רואי חשבון. ההסכמה שהושגה בין כל הגורמים הנוגעים בדבר תפעל למען מאות מתמחים שחסרו להם נקודות ספורות כדי לקבל את ההסמכה כעורכי דין".

מראשי מאבק המתמחים מסרו כי "אנחנו מברכים על כל החלטה שמשמעותה סיום הסבל של מתמחים ויכולתם לעבוד ולהתפרנס. בנוסף, עצם ההחלטה הזאת הוכיח שמאבק המתמחים הוא מאבק צודק, וכי המערכת הגיבה לו".

הפופולריים