פרשת המינויים תמורת מין: אפי נוה ישוחרר בתנאים מגבילים

אפי נוה ישוחרר ממעצר בתנאים מגבילים
בית משפט השלום בתל אביב קבע כי יו"ר לשכת עורכי הדין, החשוד המרכזי בפרשה, ישוחרר משום שאין חשש שישבש חקירה. גם השופטת ועורכת הדין שנחקרו שוחררו למעצר בית של חמישה ימים. עורך דינו של נוה: "סיטואציה לא פשוטה, אבל הוא מתמודד"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אפי נוה בבית המשפט
צילום: צילום: פלאש 90

בית משפט השלום בתל אביב הורה הערב (רביעי) לשחרר בתנאים מגבילים את יו"ר לשכת עורכי הדין, אפי נוה – החשוד המרכזי בפרשת המינויים תמורת מין שמסעירה את מערכת המשפט. נוה ישהה במעצר בית עד ליום רביעי הבא, אך המשטרה עשויה לערער בהמשך על ההחלטה. השופט ציין כי הוא לא סבור שיש חשש לשיבוש חקירה מצד נוה. מלבד יו"ר הלשכה, גם השופטת ועורכת הדין שנחקרו שוחררו למעצר בית של חמישה ימים.עורך דינו של נווה, בועז בן צור, אמר בתום הדיון: "נדמה לי שיש פה רוב מהומה על לא מאומה. התזה הבסיסית של המשטרה - אין לה ראיות. עצם הטענה מתעלמת מהליך קבלת ההחלטות בוועדה לבחירת שופטים, ולכל אחד מהם יש קו עצמאי. המחשבה שיש למישהו השפעה עליהם היא לא מבוססת. אני מאוד מאמין שהפרשה הזו תסתיים בלא כלום".

בן צור נשאל על מצבו של נוה והשיב: "הסיטואציה לא פשוטה למר נוה, אבל הוא יודע להתמודד עם הדברים. בימים הקרובים נשקול את המשך כהונתו בלשכה ואנחנו נודיע על כך". 

הערב הותר לפרסם שנוה הוא החשוד המרכזי שנחקר בפרשה שמטלטלת את מערכת המשפט. יו"ר לשכת עורכי הדין נחקר ביחידה להב 433 של המשטרה בחשד לעבירות בנוגע למינוי שופטים שלא כדין. נבדק אם נוה, שנעצר הבוקר, היה בקשר אינטימי עם השופטת שפעל למינויה. החשדות קשורים למינוי של שופטת בבית משפט שלום לפני מספר שנים, ולניסיון להביא למינוי של שופט שלום לבית משפט מחוזי - מינוי שלא יצא לפועל.

נציג המשטרה טען במהלך הדיון הערב כי "מדובר בשני אירועים נקודתיים ולא חלילה שחיתות במערכת כולה. החשדות חמורים. התשתית הראייתית מעבר לרף החשד הסביר". עורך דינו של נוה, בועז בן צור, טען שהחומר בידי המשטרה הגיע באמצעות שורה של עבירות על חוק האזנות סתר, פריצה למחשב ועוד.

אביה של השופטת החשודה במעורבות בפרשה דחה הערב בשיחה עם כאן חדשות את הטענות כלפיה. "היא חיה באושר ועושר כבר עשרות שנים. אני לא חושש, אפילו לא ב-0%", אמר האב. "היא לא קשורה כלל לפרשה".

מקורבי השופטת אמרו לכאן חדשות כי היא עבדה עד היום כרגיל, למרות החקירה הסמויה שניהלה המשטרה בפרשה. ההערכה בהנהלת בתי המשפט היא שהשופטת תצא לחופשה, וייתכן שאף תושעה עד להודעה חדשה.


 

 

 

הפופולריים