בכירים בלשכת עורכי הדין מעריכים: נוה יתפטר מתפקידו

בכירים בלשכת עוה"ד מעריכים: נוה יתפטר מתפקידו
היו"ר טרם הודיע רשמית על התפטרות או על נבצרות. המועצה הארצית של לשכת עורכי הדין תדון במעמדו של נוה ובאפשרויות להפסיק את כהונתו. מועמדים לתפקיד יו"ר הלשכה: ממלא מקומו של נוה, אורי קינן, ועורך הדין אבי חימי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אפי נוה בבית המשפט
צילום: פלאש 90

פרשת המינויים תמורת מין: גורמים בכירים בלשכת עורכי הדין מעריכים שיו"ר הלשכה אפי נוה יתפטר מתפקידו, ואם לא - ינסו להדיחו. נכון להבוקר (חמישי), נוה לא הודיע באופן רשמי על התפטרות או על נבצרות. ביום ראשון הקרוב תתכנס המועצה הארצית של לשכת עורכי הדין לדון במעמדו של נוה ובאפשרויות להפסיק את כהונתו. ההערכה היא שעד אז, לכל המאוחר, יתפטר נוה מתפקידו.

מלשכת עורכי הדין הרשמית לא נמסרה תגובה, אך קרב הירושה כבר החל. שני שמות עולים כמי שיכולים להיבחר במקומו של נוה: ממלא מקומו אורי קינן, ועורך הדין אבי חימי. גורם בכיר בלשכה שהיה מקורב ליו"ר אומר כי נוה הוא האיש שהרים את הלשכה - אך כעת יש לבחון אם הנכס לא הופך לנטל.

המשנה ליו"ר הלשכה, עו"ד יוסי ויצמן מסיעת "אמונה במקצוע", אומר כי "לשכת עורכי הדין נמצאת בימים קשים וסוערים שהגיעו עד למערכת המשפט ושלטון החוק החשוב לכולנו". הוא יצא בקריאה לחברי הלשכה לפעול באיפוק כדי שלא לגרום למערכת המשפט החשובה כל כך נזק בלתי הפיך. לכאן חדשות אמר ויצמן כי בישיבה שתתקיים ביום ראשון יוחלט על הצעדים שיש לנקוט כדי להצעיד את הלשכה ואת עולם המשפט שקיבל מכה קשה, למקומות שבהם הם צריכים להיות.


בהערכת מצב אמש עלה כי לא צפויים חשודים מרכזיים חדשים או גורמים בכירים נוספים שיחקרו באזהרה, אלא אם יעלו פרטים חדשים מהחקירות שצפויות להמשך היום. במקביל צפויים להיקרא לעדות גורמים רבים, גם לבחינת אירועים שנחשבים למינוריים יותר מהשניים שהותרו לפרסום אתמול.

במקביל, גורמים במערכת אכיפת החוק דוחים את טיעוני נוה כי לא ניתן כלל לחשוד בו שכן לא היה חבר הוועדה לבחירת שופטים בחלק מהתקופה המדוברת. לדבריהם, השפעתו על חברי הוועדה לא מוטלת בספק.

עורך דינו של נוה, בעז בן צור, התייחס הבוקר לפרשה בריאיון לתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב, וטען כי "מדובר בשני אירועים נקודתיים שהם בשוליים לכל היותר".

אמש הורה בית משפט השלום בתל אביב לשחרר בתנאים מגבילים את יו"ר לשכת עורכי הדין, אפי נוה – החשוד המרכזי בפרשת המינויים תמורת מין שמסעירה את מערכת המשפט. נוה ישהה במעצר בית עד ליום רביעי הבא, אך המשטרה עשויה לערער בהמשך על ההחלטה. השופט ציין כי הוא לא סבור שיש חשש לשיבוש חקירה מצד נוה. מלבד יו"ר הלשכה, גם השופטת ועורכת הדין שנחקרו שוחררו למעצר בית של חמישה ימים.

עורך דינו של נוה, בועז בן צור, אמר בתום הדיון: "נדמה לי שיש פה רוב מהומה על לא מאומה. התזה הבסיסית של המשטרה - אין לה ראיות. עצם הטענה מתעלמת מהליך קבלת ההחלטות בוועדה לבחירת שופטים, ולכל אחד מהם יש קו עצמאי. המחשבה שיש למישהו השפעה עליהם היא לא מבוססת. אני מאוד מאמין שהפרשה הזו תסתיים בלא כלום".

בן צור נשאל על מצבו של נוה והשיב: "הסיטואציה לא פשוטה למר נוה, אבל הוא יודע להתמודד עם הדברים. בימים הקרובים נשקול את המשך כהונתו בלשכה ואנחנו נודיע על כך". 

אמש הותר לפרסם שנוה הוא החשוד המרכזי שנחקר בפרשה שמטלטלת את מערכת המשפט. יו"ר לשכת עורכי הדין נחקר ביחידה להב 433 של המשטרה בחשד לעבירות בנוגע למינוי שופטים שלא כדין. נבדק אם נוה היה בקשר אינטימי עם השופטת שפעל למינויה. החשדות קשורים למינוי של שופטת בבית משפט שלום לפני מספר שנים, ולניסיון להביא למינוי של שופט שלום לבית משפט מחוזי - מינוי שלא יצא לפועל.

הפופולריים