פרשת אפי נוה: המשטרה הודפת את הטענות על חוקיות השגת הראיות

פרשת אפי נוה: המשטרה הודפת טענות על החקירה
בעקבות הפרסומים על חוקיות השגת הראיות מהטלפון של אפי נוה, במשטרה מבהירים: כל פעולות החקירה נעשו כדין. בהודעת המשטרה נמסר כי "החקירה מתנהלת באישור הגורמים המוסמכים". זאת בעקבות הפרסום שהראיות הושגו באמצעות פריצה לטלפון שלו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אפי נוה בבית המשפט
צילום: צילום: פלאש 90

המשטרה פרסמה הבוקר (שישי) הודעת הבהרה בעקבות הפרסומים בנוגע לחוקיות השגת הראיות, שהושגו מהטלפון של אפי נוה. בהודעת המשטרה נמסר כי "כל פעולות החקירה הרלבנטיות נעשו כדין, תוך איזון בין האינטרסים השונים הנוגעים לעניין. חקירה מתנהלת באישור הגורמים המוסמכים". 

"מבלי לאשר או להכחיש דבר מן הנטען בפרסומים שונים לגבי דרך הגעת המידע אל רשויות האכיפה, נציין כי החקירה עוסקת אך ורק בבדיקת חשדות לעבירות פליליות על פי אותו מידע בקשר למינוי שופטים, ואיננה עוסקת בנושאים אחרים", הודיעה המשטרה. "בגלל רגישות החומר המשטרה והפרקליטות הגבילו עצמן בעיון בו".

במהלך החקירה הטיחו החוקרים בנוה שורה של התכתבויות מפלילות לכאורה בנוגע לקשר עם החשודות, שהושגו באופן לא חוקי באמצעות פריצה לטלפון הנייד שלו. הוא החליט להשיב לשאלות לגבי ההתכתבויות, למרות הטענה שלא ניתן להשתמש בחומרים הללו. מקורבי השופטת החשודה בפרשה טוענים כי הקשר בינה לבין נוה הוא קשר חברי בלבד.


אתמול קראה האגודה לזכויות האזרח לסגור את תיק החקירה נגד נוה. לטענתם, "החשדות נגד נוה חמורים והפרשה מזהמת את מנגנון בחירת השופטים ופוגעת באמון הציבור. אין מקום לנוה בחיים הציבוריים ועל המערכת לבחון את עצמה היטב כדי שמצב כזה לא יחזור על עצמו. אולם, לצד הצעדים הציבוריים, אם הידיעות על דרך השגת הראיות נכונות, יש לסגור את החקירה הפלילית מיד". 

אתמול נחקר נוה במשך יותר מעשר שעות ביחידת להב 433, בחשד למעורבותו בפרשה המשפטית. בחקירה הציגו החוקרים לנוה מידע שיש בידיהם על קשר שקיים עם שתי נשים נוספות, האחת עורכת דין והשנייה מתמחה.

בשבוע הבא יזומנו עדים נוספים ללהב 433 ואפי נוה ייחקר שוב. לא יהיו חשודים נוספים שייחקרו באזהרה. נוה טוען כי סוגיית היחסים עם השופטת ועורכת הדין לא רלוונטית לחקירה, כי לא קידם את אותם מינויים.

הפופולריים