הצעיר שנורה למוות בבת ים: יהודה ביאדגה, בן 24

הצעיר שנורה למוות בבת ים: יהודה ביאדגה, בן 24
במשפחתו של ההרוג מפנים אצבע מאשימה אל המשטרה: "הוא לא השתולל, ירו בו במעבר חצייה. איך ומי ירו בו - אף אחד לא אומר לנו". גיסו של ההרוג: "אני מתנדב במשטרה, לא יכול לראות את המדים עכשיו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יהודה ביאגדה
צילום: באדיבות המשפחה

הותר לפרסום: יהודה ביאדגה, בן 24 מבת ים, הוא הצעיר שנורה למוות אתמול (שישי) על ידי שוטר בעיר. ביאדגה פונה לבית החולים וולפסון במצב קשה ושם נקבע מותו. מחקירה ראשונית עלה כי הצעיר השתולל ורץ ברחוב עם סכין.  


גיסו של ביאדגה, הגוס ווביו, תקף היום את המשטרה: "הוא לא השתולל, ירו בו במעבר חצייה. החוק אומר שצריך לירות באוויר ואחר כך לפלג הגוף התחתון", אמר לכאן חדשות. "שאלתי את השוטר מה קרה, ואמרו לי 'תגיע לטיפול נמרץ'. שם לא נתנו לי לראות אותו, השוטרים אמרו לא לתת לנו להיכנס. בסוף הכניסו את ההורים ואמרו להם שהוא מת. איך ירו בו, מי ירה בו - את הפרטים האלה אף אחד לא נותן לנו". 

עוד הוסיף ווביו כי הוא מתנדב במשטרה בארבע השנים האחרונות: "בכל סוף שבוע אני מתנדב וממחר אני זורק את המדים ואני מתבייש במדים שבארון, אני לא יכול לראות אותם יותר".

במשטרה מסרו אמש כי שני שוטרים הגיעו למקום על אופנוע כדי לחפש את הצעיר, לאחר שמשפחתו דיווחה למוקד 100 כי הוא משתולל ומאיים על אימו. אחד השוטרים הצליח לאתר את ההרוג, אדם הלוקה בנפשו, שהתקרב אל השוטר עם הסכין. השוטר קרא לעברו "עצור או שאני יורה", אך הוא לא התרחק.

אחרי שלא נענה לאזהרת השוטר, הצעיר נורה שלוש פעמים - פעמיים בבטן ופעם אחת בגב. אימו של ההרוג אמרה בטלפון למוקד 100 של המשטרה -״הוא השתחרר מהצבא על נפשי והוא עם סכין. בואו מהר״. המחלקה לחקירות שוטרים פתחה בחקירת האירוע.


הפופולריים