עורך דינו של השוטר: "ירה ביהודה ביאדגה נוכח סכנה מיידית לחייו"

"השוטר ירה נוכח סכנה מוחשית ומיידית לחייו"
עו"ד שגיא בלומנפלד אמר כי הירי היה מוצא אחרון וכי השוטר פעל כדין. משפחתו של ההרוג מפנה אצבע מאשימה אל המשטרה: "הוא לא השתולל, ירו בו במעבר חצייה. איך ומי ירו בו - אף אחד לא אומר לנו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
זירת אירוע ירי בבת ים - 18.1.19
צילום: צילום: דוברות איחוד הצלה

שגיא בלומנפלד, עורך דינו של השוטר שירה אתמול למוות ביהודה ביאדגה בבת ים, אומר היום (שבת) כי מרשו נאלץ לבצע ירי כמוצא אחרון ונוכח סכנה ממשית, מוחשית ומיידית לחייו. "בנסיבות הללו הוא פעל כדין, ואנו בטוחים כי כך יתברר", אמר עורך הדין בלומנפלד והוסיף: "אנו משתתפים בצער המשפחה".


הבוקר הותר לפרסום שמו של ביאדגה, בן 24 מבת ים. מחקירה ראשונית לאחר האירוע אמש, עלה כי הוא השתולל ורץ ברחוב עם סכין. בני משפחתו תקפו היום את המשטרה. גיסו, הגוס ווביו, טעו כי הוא לא השתולל וכי ירו בו במעבר חצייה. "החוק אומר שצריך לירות באוויר ואחר כך לפלג הגוף התחתון", אמר לכאן חדשות. "שאלתי את השוטר מה קרה, ואמרו לי 'תגיע לטיפול נמרץ'. שם לא נתנו לי לראות אותו, השוטרים אמרו לא לתת לנו להיכנס. בסוף הכניסו את ההורים ואמרו להם שהוא מת. איך ירו בו, מי ירה בו - את הפרטים האלה אף אחד לא נותן לנו". עוד הוסיף ווביו כי הוא מתנדב במשטרה בארבע השנים האחרונות: "בכל סוף שבוע אני מתנדב וממחר אני זורק את המדים ואני מתבייש במדים שבארון, אני לא יכול לראות אותם יותר".

במשטרה מסרו אמש כי שני שוטרים הגיעו למקום על אופנוע כדי לחפש את הצעיר, לאחר שמשפחתו דיווחה למוקד 100 כי הוא משתולל ומאיים על אימו. אחד השוטרים הצליח לאתר את ההרוג, אדם הלוקה בנפשו, שהתקרב אל השוטר עם הסכין. השוטר קרא לעברו "עצור או שאני יורה", אך הוא לא התרחק.

אחרי שלא נענה לאזהרת השוטר, הצעיר נורה שלוש פעמים - פעמיים בבטן ופעם אחת בגב. אימו של ההרוג אמרה בטלפון למוקד 100 של המשטרה -״הוא השתחרר מהצבא על נפשי והוא עם סכין. בואו מהר״. המחלקה לחקירות שוטרים פתחה בחקירת האירוע.

הפופולריים