אפי נוה התלונן במשטרה על גניבת הטלפון שלו והפריצה אליו

אפי נוה הגיש תלונה על גניבת הטלפון הנייד שלו
עורך הדין החשוד בפרשת "מין תמורת מינויים" הגיש תלונה על אופן השגת הראיות נגדו. לטענת עורך דינו, "השתלשלות העניינים זיהמה את החקירה". בתלונה נדרש לפתוח בחקירה על הגניבה והשימוש במכשיר, והוצאת המידע ממנו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אפי נוה בבית המשפט
צילום: פלאש 90

עו"ד אפי נוה הגיש היום (ראשון) תלונה במשטרה בגין גניבת הטלפון הנייד שלו והפריצה אליו. בתלונה דורש בועז בן צור, עורך דינו של נוה, לחקור את גניבת המכשיר, העברתו לעיתונאית הדס שטייף, פריצתו והדלפת התכתובות מהמכשיר. לטענתם, חלק מהעבירות מתבצעות עדיין, כמו החזקתו והעיון בו.

בתלונה נכתב כי "השתלשלות עניינים זו זיהמה את החקירה כולה, מן המסד עד הטפחות. מדובר בחקירה שנפתחה ללא חשד סביר, לבטח לא למעשה פלילי חמור - שהרי אלמלא נמסר המכשיר לידי המשטרה, לא הייתה יכולה להישמע כל טענה בעניינו. התנהלות זו פוגעת פגיעה קשה וחריפה, בזכותו של מרשנו להליך הוגן, לכבוד ולחירות". 

ביום שישי פרסמה המשטרה הודעת הבהרה בעקבות הפרסומים בנוגע לחוקיות השגת הראיות, שהושגו מהטלפון של אפי נוה. בהודעת המשטרה נמסר כי "כל פעולות החקירה הרלבנטיות נעשו כדין, תוך איזון בין האינטרסים השונים הנוגעים לעניין. חקירה מתנהלת באישור הגורמים המוסמכים". 

במהלך החקירה הטיחו החוקרים בנוה שורה של התכתבויות מפלילות לכאורה בנוגע לקשר עם החשודות, שהושגו באופן לא חוקי באמצעות פריצה לטלפון הנייד שלו. הוא החליט להשיב לשאלות לגבי ההתכתבויות, למרות הטענה שלא ניתן להשתמש בחומרים הללו. מקורבי השופטת החשודה בפרשה טוענים כי הקשר בינה לבין נוה הוא קשר חברי בלבד.

בשבוע שעבר נחקר נוה, שהודיע על התפטרותו מראשות לשכת עורכי הדין, במשך יותר מעשר שעות ביחידת להב 433, בחשד למעורבותו בפרשה המשפטית. בחקירה הציגו החוקרים לנוה מידע שיש בידיהם על קשר שקיים עם שתי נשים נוספות, האחת עורכת דין והשנייה מתמחה.

הפופולריים