"מטפל בבעיות זהות מינית" הורשע במעשים מגונים בשני מתלוננים

"מטפל בבעיות זהות מינית" הורשע במעשים מגונים
ראובן ישראל וולצ'ר הודה בהסדר הטיעון שביצע מעשים מגונים במשך כמה שנים, כשאחד המתלוננים היה בן פחות מ-14. הוא הציג את המעשים כ"נדרשים לטיפול", ובפרקליטות צפויים לדרוש להטיל עליו עבודות שירות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אזיקים
צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

בית משפט השלום בירושלים הרשיע היום (ראשון) את ראובן ישראל וולצ'ר, מטפל בבעיות של זהות מינית, בביצוע מעשים מגונים במרמה בשני מתלוננים. וולצ'ר הודה במעשים במסגרת הסדר טיעון. בינן לבין הפרקליטות הוסכם כי אם הערכת המסוכנות שלו תהיה נמוכה, הפרקליטות תבקש לגזור עליו עבודות שירות. אם הערכת המסוכנות תהיה גבוהה - הפרקליטות תטען לעונש כפי שתמצא לנכון.

במסגרת ההסדר איתו, המטפל הודה כי עשה את המעשים שיוחסו לו בשני מתלוננים - אחד מהם בטרם מלאו לו 14. לפי כתב האישום, במהלך טיפולי המרה הוא עשה את המעשים במשך כמה שנים, תוך שהוא מציג אותם כנדרשים לטיפול.

עו"ד אור גבאי מפרקליטות מחוז ירושלים אמר אחרי הרשעתו של וולצ'ר כי "הנאשם הודה והורשע בכך שניצל את מצוקתם של המטופלים אשר פנו לקבל את עזרתו. מדובר במערכת יחסים פוגענית אשר נמשכה שנים, כאשר עבירות המין בוצעו בהזדמנויות רבות במהלך הטיפול בסדנאות, בבתי מלון ובקליניקה בביתו של וולצ'ר.

"לאחר בחינת מכלול הנסיבות, כולל התחשבות בעמדת נפגעי העבירה, סוכם כי ככל שהנאשם לא יימצא מסוכן בהערכת מסוכנות מינית, וככל שישתף פעולה עם הליך טיפולי - יבקשו הצדדים מבית המשפט להטיל על הנאשם עונש מאסר שיכול וירוצה בעבודות שירות".

באגודה למען הלהט"ב הגיבו להרשעה גם כן ומסרו: "דוברות משרד המשפטים הוציאה היום הודעה לפיה הורשע 'מטפל בבעיות זהות מינית', הגדרה מכובסת, מקוממת ולהט"בופובית לטיפולי המרה. אין דבר כזה 'מטפל בבעיות של זהות מינית', וזהות מינית אינה בעיה - גם אם במשרד המשפטים של איילת שקד חושבים אחרת. אנו דורשים מדוברות משרד המשפטים לפרסם תיקון להודעתם, ואגב כך מתנגדים גם להסדר הטיעון המקל שהושג עם העבריין וקוראים להטיל עליו עונש מאסר בפועל".

הפופולריים