בג"ץ דחה את עתירת משפחתו של אילון שלו אמסלם: "התנהלות הפרקליטות תקינה"

בג"ץ דחה את עתירת משפחת שלו אמסלם: הליך הפרקליטות תקין
משפחתו של הנער שנדרס בת"א דרשה שלכתב האישום נגד הנהג הדורס יוסף סעיף הפקרה. השופטים השיבו: "עם כל ההבנה לצער ולכאב העמוק של העותרים, לא מצאנו מקום להתערב בהחלטת הפרקליטות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

בג"ץ דחה שלשום (ראשון) את עתירת משפחתו של הנער אילון שלו אמסלם, שנדרס למוות בתל אביב בקיץ, להוסיף לכתב האישום נגד הנהג הפוגע סעיף הפקרה. השופטים, יצחק עמית, יעל וילנר ועופר גרוסקופף, קבעו כי אין מקום להתערב בהחלטת הפרקליטות, וכי ההליך שקיימה היה תקין.

"...עם כל ההבנה לצער ולכאב העמוק של העותרים, לא מצאנו מקום להתערב בהחלטת הפרקליטות", כתבו השופטים. "כפי שעולה מהחומר שלפנינו, הפרקליטות בחנה מקרוב את חומר הראיות, וניהלה, על פני הדברים, הליך תקין וסביר שבסיומו התקבלה ההחלטה שלא להעמיד לדין את הנאשם, באופן תקדימי, בעבירת הפקרה, על אף שנותר בזירת התאונה. לא ניתן לומר כי בהערכת הפרקליטות את המכלול הראייתי נפל פגם החורג ממתחם הסבירות".

עורכת הדין ד"ר דנה פוגץ', המייצגת את משפחת אמסלם בעתירה, מסרה: "בשנת 2011 קבע המחוקק שהפקרה בבריחה מהמקום והפקרה באי הגשת עזרה - שתיהן חמורות באותה מידה. הפרקליטות מתעלמת מעבירה זו ולא מעמידה לדין ולצערנו, בית המשפט העליון בהחלטתו משאיר על כנו את מחדל הפרקליטות.

"השופט עמית אף מגדיל ואומר שבעתיד יקבע מתי, אם בכלל, יועמדו נאשמים לדין על כך. כיצד ניתן להתעלם ממעשים פליליים כה חמורים? תקוותנו הייתה שלאור חומרת הדברים בית המשפט העליון יתערב בהחלטתה הבלתי סבירה של הפרקליטות"

משפטו של הנהג הדורס, אלי בר זכאי, נפתח בתחילת חודש ספטמבר בבית המשפט המחוזי בתל אביב. על פי כתב האישום, הצעיר בן ה-23 דרס למוות את שלו אמסלם בפינת הרחובות ש"י עגנון ואבן גבירול לאחר ששתה לשוכרה, ולאחר מכן ניסה להעלים ראיות ולשבש מהלכי משפט. בדריסה נפצע קשה חברו של אילון, דניאל חכמי.

בר זכאי מואשם גם בגרימת חבלה חמורה, נהיגה בשכרות, הדחה בחקירה, שיבוש מהלכי משפט ובניסיון להשמדת ראיות. מכתב האישום עולה כי לאחר בילוי ממושך עם חבריו, דרש מהם בר זכאי להמשיך עמו למועדון נוסף. לאחר שסרבו, הלך לבדו לרכב ולא הסכים להקשיב לחברו שהזהיר אותו שלא לנהוג מפני שהוא שתוי. "אתה לא תצא לשלוותה, אתה תגיע לשם עם שלילה לכל החיים כפרה עליך", אמר לו חברו.

הפופולריים