לקראת הכרעה בחקירות נתניהו: הסתיימו הדיונים בתיק 2000

לקראת הכרעה: הסתיימו הדיונים בתיק 2000
לקראת פרסום החלטת היועץ המשפטי לממשלה בתיקי נתניהו – הערב נחשף בכאן 11 שהסתיימו הדיונים של מנדלבליט וצוותו גם בפרשת השיחות בין ראש הממשלה למוציא לאור של ידיעות אחרונות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנמין נתניהו
צילום: צילום: אלכס קולומויסקי, ידיעות אחרונות, פול לפלאש 90

לקראת הכרעה בחקירות ראש הממשלה: פרסום החלטת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בתיקי נתניהו מתקרב, והערב (חמישי) נחשף כי הסתיימו הדיונים של מנדלבליט וצוותו גם בתיק 2000 - פרשת השיחות בין ראש הממשלה למוציא לאור של ידיעות אחרונות נוני מוזס. 


הסתיימו הישיבות בהרכב המורחב של מנדלבליט וצוותו, בכל התיקים, כשתיק 2000 הוא האחרון ביניהם. רוב הצוות בעד הגשת כתב אישום נגד נתניהו בגין שוחד, אבל זה נחשב תיק עם מורכבות משפטית וההחלטה היא של היועץ בלבד. ההחלטה צפויה בקרוב, ומנדלבליט צפוי לדחות את בקשת הסנגורים של נתניהו שלא לפרסם את ההחלטה לפני הבחירות.

האזינו לפרק הרביעי של "פוליטי-כאן", הסכת הבחירות החדש של כאן חדשות:


ביום שני פורסם בחדשות הערב כי מנדלבליט צפוי להכריע אם להגיש כתב אישום נגד נתניהו עד אמצע חודש פברואר. עוד דווח כי רוב הצוותים הדנים בתיק 2000 סבורים שאפשר להגיש כתב אישום בגין שוחד, אך את ההחלטה יקבל מנדלבליט לבדו.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

נתניהו אמר בתגובה: "נראה שהיועץ המשפטי לממשלה נכנע ללחץ של השמאל והתקשורת להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה נתניהו בכל מחיר - ולפני הבחירות. רק הבוקר הניחו פרקליטי רה״מ דרישה בפני היועץ לבצע השלמות חקירה של למעלה מ-60 עדים משמעותיים שלא נחקרו באף אחד מהתיקים. עוד לא יבש הדיו וכבר הערב נחפזים להדליף מהפרקליטות שאין שום כוונה לבדוק עדים חיוניים אלה.

"בהחלטה הגורלית ביותר בתולדות המשפט בישראל, דוחסים תהליך של שנה וחצי לכמה ימים. אנו מקווים שהלחץ האדיר של השמאל על היועץ לא יכניע אותו פעם נוספת כשיידרש להחליט אם להתייחס לשתיים וחצי כתבות בוואלה כאל שוחד".

הפופולריים