"אנשים מפחדים": עיריית פתח תקווה תחל בגירוש עובדים זרים

"אנשים מפחדים": פ"ת תחל בגירוש עובדים זרים
סוכם על מבצע אכיפה נגד העובדים הזרים שנכנסו לעיר למרות הגבלות משרד הפנים. ראש העירייה גרינברג פנה לתושבים באמצעות מודעה במקומונים, וביקש את שיתוף הפעולה שלהם באיתור העובדים הזרים וקרא להם לפנות לעירייה ולדווח על הימצאותם ועל מעסיקיהם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מסתננים, עובדים זרים, מבקשי מקלט
צילום: צילום: סבי ברנס, פלאש 90

בימים הקרובים יחל בפתח תקווה מבצע לגירוש עובדים זרים. בפגישה בין ראש עיריית פתח תקווה, רמי גרינברג, וראש מנהל אכיפה ברשות האוכלוסין וההגירה יוסי אדשלטיין סוכם על מבצע אכיפה נגד העובדים הזרים שנכנסו לעיר למרות הגבלות משרד הפנים.

האזינו לריאיון עם ראש עיריית פתח תקווה רמי גרינברג בתכנית "קלמן-ליברמן"

גרינברג התייחס למבצע: "אנשים ממש מפחדים להסתובב במרכז העיר, ליבה של העיר הופך בשעות הערב והלילה לשומם בגלל הפחד מפני זרים שיכורים, שחלקם הופכים לאלימים. נוצרה כאן אוכלוסיית זרים שעורכת במתחמים שלהם אירועים המוניים, כמו חתונות, גם בשבתות ובאין מפריע. חלק מהתושבים במרכז העיר עוזבים למקומות אחרים, המצב הזה לא יכול להמשך".

באשר לבעלי העסקים שמעסיקים עובדים זרים בלי היתר אמר ראש העירייה: ״חתמתי על צווי סגירה ל-20 עסקים לא חוקיים. אנחנו רושמים דוחות לכל בעלי העסקים המעסיקים עובדים ללא היתר ובתוכם, מסעדות, מספרות, מכבסות וכ"ו״.

בנוסף, פנה בסוף השבוע גרינברג באמצעות מודעה במקומונים, וביקש את שיתוף הפעולה של התושבים באיתור העובדים הזרים וקרא להם לפנות לעירייה ולדווח על הימצאותם ועל מעסיקיהם. ״אני צריך את מעורבותכם בהוצאת זרים שממשיכים להיכנס לעיר למרות ההגבלה של משרד הפנים״, ציין ראש העירייה.

גרינברג הוסיף: ״בעבר נעשתה פעילות עם יחידת עוז, אבל צריך פעילות עקבית, תכנית עבודה של ממש, אני רואה בכך דחיפות עליונה". אדלשטיין ציין כי בארץ נמצאים 35 אלף מסתננים: "נוצרה סיטואציה לא פשוטה מאז סגירת מתקן חולות, היכולות שלנו כיום מאוד מוגבלות. כשמתקן חולות פעל עד חודש מרץ 2018, היה פשוט יותר לפעול, עם סגירת המתקן, סמכויות האכיפה בוטלו וכך גם אמצעי הסנקציה לעובדים זרים ולכן אין כיום אפשרות להגביל את תנועתם".

אמש פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי 860 כתבי אישום הוגשו בשנת 2018 על ידי מחלקת התביעות של המשטרה נגד מסתננים, עובדים זרים או מבקשי מקלט. 393 מתוך כתבי האישום הוגשו במחוז תל אביב, ובעיקר בתחנות בדרום העיר. כמחצית מכתבי האישום שהוגשו במחוז תל אביב - נמחקו. מחיקת כתבי האישום נובעת מהקושי שבאיתור הזרים, לאחר שבית המשפט משחרר אותם לא פעם ללא תנאים או ערבויות. רוב התיקים שנאלצה המשטרה למחוק הם בגין עבירות אלימות, רכוש, סמים ועוד. 

 

הפופולריים