גבר הוקלט מודה בתקיפת בת זוגו - אך התיק נסגר

גבר הוקלט מודה בתקיפת בת זוגו, אך התיק נסגר
בת הזוג, אזרחית זרה, תיעדה את הגבר מספר על מעשיו - אך בפרקליטות קבעו שאין די ראיות כדי להעמידו לדין. בית המשפט קבע בעבר שלאשה ולבנה נשקפת סכנה מהבעל וסגירת התיק כופה על האישה לחזור לגור לידו. עורך דינו: "הוא הוכיח את חפותו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אלימות במשפחה
צילום: צילום: gettyimages

פרקליטות מחוז דרום סגרה תיק בחשד לתקיפה חמורה של אישה בידי בן זוגה לשעבר, בטענה שאין בידיה מספיק ראיות כדי להעמידו לדין. זאת, למרות שהאישה הקליטה את בן הזוג כשהוא מודה בתקיפות, שבוצעו גם מול עיני בנם הפעוט.

האזינו לדיווח ב"סדר יום"

האישה, שאינה אזרחית ישראל, התחתנה עם גבר ישראלי ונמצאת בהליכי קבלת אזרחות על רקע מערכת היחסים עמו. בריאיון לקרן נויבך בתכנית "סדר יום" בכאן רשת ב, סיפרה עורכת דינה, אנה ברונשבאק, כי מעשי האלימות החלו כאשר האישה גילתה שבעלה צורך סמים. לדבריה, האישה הביעה חוסר שביעות רצון מכך, אך ככל שגבר השימוש בסמים, כך הסלימה התנהגותו כלפיה. "מהתעללות נפשית וכלכלית שעברה כבר במהלך ההיריון, לאחר הלידה, על רקע שיח ביניהם ברכב ביולי 2015, האב היכה אותה קשות בפניה, וגרם לה לחבלות חמורות".

האישה תיעדה את החבלות שספגה, אך לא פנתה לבית החולים, מכיוון שלא נגרמו לה שברים בגוף. לדברי עורכת הדין, הבעל התחנן בפני אשתו שתסלח לו והתחייב שמדובר באירוע חד פעמי. "היא נעתרה לבקשתו וסגרה את המקרה בתוך המשפחה", מספרת עו"ד ברונשבאק. "היא אהבה אותו ולא רצתה להרוס את מערכת היחסים. האלימות והשימוש בסמים הלכו והחריפו. האישה התחננה שיפסיק. ב-2016, על רקע חוסר שביעות רצונה מכוונתו לצאת ולבלות עם חבריו, היא נעמדה מול הדלת. הוא הרים את ידו והוציא את כתפה ממקומה. היא נפלה ארצה ואז תפס בשערה, הטיח את ראשה בארץ, גרם לה לחבלות ויצא מן הבית. התינוק התעורר והיא נשארה לבדה איתו. היא התקשרה לאמו של בן זוגה, אך האם והבעל חזרו לדירה ומנעו ממנה הגעה לבית החולים".

האישה הבטיחה לבן זוגה ולאמו שלא תגלה לאיש כיצד נפגעה. הוא אילץ אותה, לדבריה, להמציא סיפור כיסוי ואז לקח אותה לקבלת טיפול. לדברי עורכת הדין, איימה עליה משפחתו של בן הזוג כי אם תספר על מה שקרה, ידאגו שלא תזכה לקבל אזרחות ואז תגורש ללא בנה בחזרה לארצה.

כשהיו בבית החולים ביקשה האישה מבן הזוג שיאפשר לה לחזור למשפחתה והבטיחה שלא תגלה לאיש על מה שקרה. אז הקליטה אותו מודה באלימות וגם מסכים שתעזוב את הארץ עם בנם. מאוחר יותר חזר בו הבעל מהבטחתו.

האישה עזבה את הבית ועברה להתגורר עם הילד בישוב מרוחק. היא הגישה תלונה נגד בן הזוג במשטרה במשטרה, אך הגבר אמר כי היא זו שניסתה לסחוט אותו כדי לקבל אזרחות. בפרקליטות מחווז דרום סברו כי מדובר במאבק משמורת והורו לבסוף לסגור את התיק מחוסר ראיות. החלטה שצפויה לאלץ כעת את האישה לחזור ולגור ליד בן זוגה לשעבר, כדי לשמור על זכותו לראות את בנם.

"עמידתו האיתנה הוכיחה את חפותו"

תגובת עורך הדין יגאל בן חיים המייצג את בן הזוג: העובדה שניתן צו הרחקה על ידי המשטרה או על ידי בית המשפט בהליך ביניים, אין בה כדי לקבוע מסמרות ולהטיל אות קין על מי שכנגדו ניתן צו הרחקה על ידי המשטרה. לא אחת אנו עדים למצבים שבהם מוגשות תלונות במשטרה בגין אלימות במשפחה ובמרבית המקרים המשטרה נותנת צווי הרחקה ובמיוחד שעה שהצדדים אינם מתגוררים יחדיו כמו במקרה הנדון. גם אנשי המקצוע לאורך הדרך קבעו לאורך השנים, קודם לצו הרחקה, כי האב היווה דמות משמעותית לבנו, וכי משפחתו, ובעיקר אמו, היו מעורבים באופן משמעותי בגידולו".

"יצוין כי מדובר באב נורמיטיבי, בעל עבר נקי ללא עבר פלילי, עובד במקום עבודה הדורש סיווג ביטחוני והניסיון להעליל עליו עלילות שווא גרמו לו לנזקים שכן עד לבירור דברי האישה, נבצר ממנו לראות את בנו במשך כמה חודשים, עד שבסופו של דבר ובזכות עמידתו האיתנה להוכחת חפותו, הצליח להוכיח זאת והדברים באו לידי ביטוי גם בפרוטוקולים המצויים בתיק בית המשפט".

תגובת הפרקליטות: הוגש ערר על סגירת התיק אשר יבחן כמקובל ולכן, בשלב הזה, אין באפשרותנו להתייחס מעבר לכך.

הפופולריים