רה"מ על רצח אורי אנסבכר: "אנחנו נמצא את האחראים לו ונמצה עמם את הדין"

רה"מ על רצח הצעירה: "נמצה את הדין עם האחראים"
הצעירה תובא למנוחות בצהריים. הנשיא ריבלין: "הלב נשבר מול אבדן החיים בשיא ליבלובם". ראש המועצה האזורית גוש עציון מסר כי "היא הקדישה את שנותיה הצעירות והיפות לטיפול בנוער במרכז יעלים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

ראש הממשלה בנימין נתניהו ספד היום (שישי) לאורי אנסבכר, שנרצחה אמש ואמר: "היא נרצחה באכזריות מזעזעת בירושלים. בשעה קשה זו כולנו מחבקים את המשפחה ואת בית משפחת תקוע. כוחות הביטחון חוקרים את הרצח, אנחנו נמצא את האחראים לו ונמצה עמם את הדין".

יו"ר חוסן לישראל בני גנץ גם ספד לאנסבכר: "עם ישראל כולו מאוחד בזעזוע על הרצח הנתעב. ליבי עם המשפחה ותושבי תקוע. אני סומך על כוחות הביטחון שיביאו למעצר מבצע הרצח הנתעב ועל מערכת המשפט שתמצה איתו את הדין"

הורי הצעירה סיפרו עליה כי "היא הייתה נשמה קדושה שמבקשת משמעות, בעלת נפש רגישה לכל אדם ויצור, ורצון אינסופי לתיקון העולם בטוב". אנסבכר תובא היום למנוחות בצהריים. חבריה של אנסבכר, שהייתה בת שירות לאומי במרכז לטיפול בנוער ביער בעמק רפאים בירושלים, סיפרו שאתמול בבוקר ביקשה להתבודד, מכיוון ש"משהו זעזע אותה".
הנשיא ראובן ריבלין שלח את תנחומיו למשפחה ואמר כי "הלב נשבר מול אבדן החיים בשיא ליבלובם והכאב גדול מנשוא. עשייתה הנדיבה של אורי למען האחר וטוב ליבה ימשיכו להאיר גם לאחר שאורהּ הגדול כבה".

מורתה גם ספדה לה ואמרה: "היא הייתה בחורה חכמה וכנה, בעלת פתיחות מחשבתית מקורית ויצירתית. היא הייתה אהובה מאוד על הסביבה ועם רגישות לזולת". קהילת תקוע מסרה בתגובה לרצח: "אנו אבלים וכואבים על מותה בטרם עת של אורי אנסבכר, תושבת היישוב. אורי, ביתם של נעאה והרב גדי, ואחותם של טל, תמה, דוד ושובה, נולדה בתקוע והתחנכה בבית הספר אח"י ביישוב ובאולפנת ראש צורים בגוש עציון".

ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן אמר על הנרצחת: "נשמה טהורה, בת תקוע, בת גוש עציון. ילדה תמימה ממשפחה יקרה. בת שירות לאומי שהקדישה את שנותיה הצעירות והיפות לטיפול בנוער במרכז יעלים, שם יצקה משמעות ותוכן לעולמה. תנחומינו למשפחה, לישוב תקוע ולגוש עציון כולו. אנו פונים אל המשטרה, כוחות הבטחון וכל מקבלי ההחלטות ודורשים למצות את הדין עם אותם רוצחים בני עוולה".

ראש המועצה הוסיף כי "אורי בחורה של אור, נמצאת בשירות לאומי ותורמת את שנותיה לנוער שצריך עזרה. מצאה מנוחה לנפשה בפעולה המיוחדת הזו. אנחנו בלב דומם. אין מה לקחת את זה לכיוונים מומצאים, זה נראה כמו רצח שקורה באזורים שלנו. צריך להתמקד בזה".

יו"ר הבית היהודי, הרב רפי פרץ אמר בתגובה לרצח: "‏הרצח מזעזע את הלב ואת הנפש. ליבי עם הוריה, משפחתה וחבריה של אורי. סומך את ידי ומחזק את כוחות הביטחון שיביאו למעצרם של הרוצחים השפלים ולמיצוי הדין עימם. 'ארץ אל תכסי דמם'".

יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ', אמר על רצח הצעירה כי "‏הפרטים שכן ידועים על רצח אורי אנסבכר מציירים תמונה מזעזעת ובלתי מתקבלת על הדעת. מדינת ישראל הייתה צריכה לרעוד היום כולה ואני מקווה שצו איסור הפרסום הגורף לא הוצא רק כדי למנוע את זה. דם יהודי בארץ ישראל לא יכול להיות הפקר. אני שולח תנחומים מעומק הלב למשפחה".

השר אריה דרעי גם ספד לצעירה ואמר: "יחד עם כל עם ישראל אני חש זעזוע וכאב גדול מול המעשה הנפשע של רצח הנערה אורי אנסבכר. אורי, כשמה כן היא, היתה מאירה לכולם במעשי חסד ואכפתיות. שולח תנחומים כנים למשפחת אנסבכר ולישוב תקוע כולו״.

הפופולריים