מאות ליוו למנוחות את אורי אנסבכר

מאות ליוו למנוחות את אורי אנסבכר
אחותה תמה ספדה לה: "רצינו לעשות המון יחד, רצינו לטייל חוף לחוף בפסח וזה כבר לא יקרה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הלווייתה של אורי אנסבכר
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

מאות בני אדם ליוו היום (שישי) למנוחות בתקוע את אורי אנסבכר, הצעירה שנרצחה אתמול באזור ירושלים. במקביל, ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר כי "אורי אנסבכר ז״ל נרצחה אמש באכזריות מזעזעת בירושלים. בשעה קשה זו כולנו מחבקים את המשפחה ואת בית משפחת תקוע. כוחות הביטחון חוקרים את הרצח, אנחנו נמצא את האחראים לו ונמצה עמם את הדין".
נעאה, אמה של אורי, אמרה בהלוויה: "את ילדה של מילים שנותנות ביטוי מדויק ועמוק למי שאת ומה שהיית. רק לומר לך תודה. על החיבוקים החמים והארוכים והחזקים. לפעמים עוד הצמדת נשיקה על הלחי שנתנה כח. תודה על אינסוף רגעים של לב פתוח ושיחות של שיתוף והקשבה, על האומנות שלך שידעת לומר משהו מצחיק כשהיה צריך ועל שנינות וחדות ותמימות ושכל ורגש בתמהיל עצמאי ומיוחד. תודה על הערב האחרון שלך איתנו על האדמה הזו".

אמה הוסיפה: "הבאת כל כך הרבה אור לבית, חיים ושמחה. רצית לצאת לקמפינג פעם וזוכרת איך סמחתי עלייך שתארגני הכל. כששברתי את הרגל ולא יכולנו לצאת לקמפינג ארגנת אותו בחצר שלנו. אמרתי שהשנה אין מצב שלא נצא.תמיד ניסית להטיב לכל אדם באשר הוא. היית ילדה של טבע ואדמה, עם מחברת יוצאת להליכות ומתפעלת מהפריחה, מהשמש ומהגשם. הרבה למדתי ממך. החלטת שנכין גינה לגדל ירקות ועשבי תבלין. כבר לא תספיקי להכין את הגינה ולטייל, ללמוד, להתפתח, להתחתן וללדת. כל כך הרבה חלומות שנפתחו בתוכך בזמן האחרון. ככ הרבה אור יכולת לתת עוד לעולם".

"אנחנו משיבים אותך לאדמה שכל כך אהבת. בשעה שצעדת בה, הבית השני שלך בשנה וחצי האחרונות, ללא טיפת חמלה לקחו אותך מאיתנו. תודה שבחרת לבוא לעולם דרכי, תודה על 19 וחצי שנים של אור וטוב שהבאת. אני מבקשת עכשיו כשאת עולה לעולם שכולו טוב, שתתני לנו כח מלמעלה להאמין בטוב שבעולם ובאדם ותשלחי לנו מהאור שלך. אני אומרת לך שלום וכל כך מתגעגעת אלייך", אמרה האם.

אחותה של אנסבכר, תמה, ספדה לה: "אורי אחות מדהימה שלי. לפני שבוע חזרנו שתינו מוקדם הביתה, הכנו ארוחת צהריים ואכלנו יחד כל המשפחה. לימדת אותי איך להיות מאושרת, לצמוח מהקושי ולעזור לאחרים. רצינו לעשות המון יחד, רצינו לטייל חוף לחוף בפסח וזה כבר לא יקרה. בשבת שעברה ישבנו ואמרת לי שאת לא מאמינה שהשנה נגמרת ושבסופה תהיה בת 20. הלכת לנו עכשיו, למדתי ממך המון... היית כולך אור וניגון וריקוד. עשית טוב וניסית רק לתקן את עצמך ללמוד ולצמוח. אני מבטיחה לך שאנסה לחיות בשבילך. אני כל כך אוהבת אותך, סליחה שלפעמים לא אמרתי לך את זה".

אחת ממורותיה של הצעירה אמרה: "אורי יקרה, מאז אתמול עינייך המאירות נגד עיניי. הייתי מורתך וכל שיחה איתך הבעיה את מחשבתך המקורית. לא  קיבלת דבר כמובן ועמדת על  דעתך. היית אדם של אמת. גם כשחיבקת חיבקת באמת. היית חוט שמשלב בין עניינים בשמים לארץ. פעלת לתיקון עולם ויצאת נגד חוסר צדק. כולנו נשתדל ללכת בדרכך ולנסות לתקן את העולם השבור".

הפופולריים