אלשיך על חקירות רה"מ: "לא הייתי עושה דבר אחרת"

אלשיך על חקירות רה"מ: לא הייתי עושה דבר אחרת
המפכ"ל לשעבר נשאל על חקירות נתניהו, על הריאיון אצל אילנה דיין ועל הטענות נגד המשטרה. אלשיך דחה הטענות שניהל מערכה נגד רה"מ: "אין לי שום מאבק עם אף אחד. הדבר היחיד שעשיתי הוא שנתתי גיבוי לאנשיי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

מפכ"ל המשטרה לשעבר רוני אלשיך התייחס היום (שלישי) לכמה נושאים הקשורים לכהונתו, בהם חקירות ראש הממשלה בנימין נתניהו, הריאיון אצל אילנה דיין והטענות נגד המשטרה. "לא הייתי עושה שום דבר אחרת בנוגע לחקירות. חופש המשטרה בכל מה שנוגע לחקירות אנשי ציבור שואף לאפס", אמר אלשיך במסגרת כנס "בשבע".

"הכל נעשה לפי לפי הנחיות של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט", הסביר אלשיך והדגיש כי לא ניהל מערכה אישית נגד ראש הממשלה. "אין לי שום מאבק עם אף אחד. הדבר היחיד שעשיתי הוא שנתתי גיבוי לאנשיי", הסביר.

על השאלה אם ראש הממשלה הוא איש מושחת, ענה המפכ"ל לשעבר כי אינו שופט אף אחד. "כל אחד עומדת לו חזקת החפות. המשטרה פרסמה לציבור נוסח מאד ברור של מה שהיא רואה כסיכום של התיק כזה", אמר אלשיך.

על מועד הגשת ההמלצות בתיק 4000, תיק בזק: "אין קשר לפרישה. הכל מתואם מול היועץ המשפטי לממשלה. יכולנו לסיים קודם אם לא היו השלמות". אלשיך התייחס גם לריאיון בתכנית "עובדה", שעורר מהומה גדולה. "לא הייתה חצי מילה על חקירת ראש הממשלה. אנשים שלא צפו בריאיון החליטו מה אמרתי", הבהיר.

המפכ"ל לשעבר דיבר גם על ניצב יורם הלוי, שאמר כי במשטרה "אין פרגון ואין הערכה. יש תרבות של רדיפה לא מבוקרת". אלשיך נשאל אם הלוי ראוי להיות מפכ"ל וענה: " אני קידמתי את יורם מהדרום לירושלים. אני לא מכיר שמן דה הוא הציב אותו מועמד. מדוע השר לא הציב אותו כמועמד? למה זה בצד שלי. השר לביטחון הפנים גלעד ארדן ידע היטב את מה שהיה צריך לדעת".

הפופולריים