אישום נגד עו"ד פלילי: הבריח סמים לאסירים בכלא רימונים

אישום נגד עו"ד פלילי: הבריח סמים לאסירים
עו"ד עזריאל פרידנברג, שייצג לאחרונה את ג׳ק טייטל, נאשם בין השאר שהעביר לאסירים סמים, כדורי ויאגרה וג'ל ממריץ בתוך כפפות כשביקר אותם בכלא. אחרי שנתפס, נמצאו ברכבו סמים נוספים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

כתב אישום הוגש היום (חמישי) לבית משפט השלום בפתח תקווה נגד עורך הדין הפלילי עזריאל פרידנברג, בן 65, בגין הברחת סמים לבית סוהר רימונים לפני כשבוע.  כתב האישום מייחס לעורך הדין שלושה אישומים: החדרת ציוד לבית הסוהר, החזקת סם שלא לצריכה ברכבו והחזקת סם שלא לצריכה במשרדו.

על פי כתב האישום, הגיע עורך הדין פרידנברג לפני כשבוע לבקר אסירים בכלא רימונים ובמסווה של ביקור מקצועי העביר לשני אסירים כפפות ספוגות בסמים וכדורי ויאגרה. בנוסף, נתן לאסירים ג'ל ממריץ ארוז בשתי חבילות ושעון יוקרתי.

מיד לאחר שנתפס בניסיון הברחת הסמים, נערך חיפוש ברכבו ושם נמצאו סמים נוספים מסוג חשיש במשקל של כ-80 גרם והירואין במשקל של כ-25 גרם. עוד נמצאו ברכבו עשרות בולי סם מסוג אקסטזי וכדורי ויאגרה.

לעורך הדין פרידנברג עבר פלילי עשיר שכולל ישיבה של 12 שנים בכלא בחשד לניסיון רצח בבלגיה בתחילת שנות ה-90 ולמרות זאת המשיך עם צאתו מהכלא לשמש כעורך דין פלילי במגוון תיקים. בין היתר שימש כעורך דין בארגון חוננו וייצג עד לאחרונה את ״המחבל היהודי״ ג׳ק טייטל.

בלשכת עורכי הדין הגיבו לכאן חדשות על ההיתר שניתן לעורך הדין לשמש בתפקידו, למרות עברו הפלילי: "כל מקרה שבו מבקש אדם להתמחות או להתקבל ללשכה כשהוא בעל עבר פלילי, נדון לגופו במוסדות הלשכה המוסמכים, בשים לב לנסיבותיו המיוחדות. גם המקרה הנזכר נדון במוסדות הלשכה, אשר החליטו באותה עת לאפשר את קבלתו של עו"ד פרידנברג לשורות הלשכה. מעבר לאמור, מנועה הלשכה מלפרט לאור חוק הגנת הפרטיות. 

"חשוב לציין כי מניעת אדם מלהיות עורך דין הינה פגיעה בזכות יסוד לחופש העיסוק, ולפיכך מחייבת דיון פרטני המאזן בין שיקולים שונים: שמירה על רמתו וטוהרו של מקצוע עריכת הדין והגנה על הציבור מצד אחד, אל מול זכות היסוד לחופש העיסוק, מן העבר השני. הלשכה היא רשות מנהלית ומחויבת לכללי המשפט המנהלי. יצוין, כי אין כלל גורף לפיו כל עבר פלילי, מונע אפשרות להיות עורך דין".

הפופולריים