הפציעה של בת ה-15 מפגיעת מוט: "היו עוד חפצים שעפו לבית הספר"

הפציעה של בת ה-15: "עוד חפצים עפו לבית הספר"
לכאן חדשות הגיעו פרטים חדשים על ההתנהלות באתר הבנייה בירושלים ממנו עף מוט הברזל שגרם לפציעה קשה של תלמידה. שני פועלים שהיו במקום בזמן האירוע שוחררו בתנאים מגבילים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אתר בנייה שנפל בו מוט ברזל מגובה
צילום: צילום: דוברות מד"א

זו לא הפעם הראשונה שעפו חפצים מתוך אתר הבנייה לשטח בית הספר, כך עולה מעדות של מורות במוסד בו נפגעה אתמול (חמישי) באורח קשה נערה בת 15. הנערה נפצעה לאחר שמוט ברזל עף מאתר הבנייה לתוך בית הספר ופגע בראש של הנערה. מפרטים חדשים שהגיעו לידי כאן חדשות עולה כי לפני כארבעה חודשים אתר הבנייה נסגר בשל ליקויי בטיחות אך לאחר מכן נפתח שוב ומאז לא היה לאתר ממונה על הבטיחות. משרד העבודה והמשטרה ממשיכים לבדוק את נסיבות האירוע.


המשטרה הביאה לבית המשפט הבוקר שניים מהפועלים שעוכבו אתמול לחקירה. מהדיון בהארכת מעצרם עלה כי הם עזבו את המקום לאחר האירוע מחשש מזעמם של המורים, השכנים וההורים ולאחר מכן התייצבו לחקירה. הם הובאו בין היתר להארכת מעצר כי היו בקרבת המוט שנפל אבל בית המשפט לא השתכנע כי הם היחידים שיכולים היו לפעול ברשלנות ולגרום לנפילת המוט. הם מכחישים כל קשר לרשלנות והשופט שיחרר אותם בתנאים מגבילים. אמש שוחררו מנהלי עבודה ופועלים אחרים בהתייעצות עם הפרקליטות.

עו"ד ריאד סוואעד שמייצג את אחד הפועלים מטעם הסניגוריה הציבורית אמר: "מדובר בתאונה עבודה מצערת. הפועל משתף פעולה עם המשטרה ומכחיש את החשדות. לצערנו הרב אנו עדים בשנים האחרונות למספר רב של תאונות עבודה שגובות קורבנות רבים מקרב פועלי הבניין.

עוד סוואעד הוסיף: "מצער שבמקום שהמדינה תטפל בבעיה ותגביר את הפיקוח והאכיפה באתרי הבנייה, בוחרים בדרך הקלה של מעצרי פועלי הבניין שמסכנים את חייהם באתרי הבנייה. בית המשפט קיבל את טענותינו והורה על שחרור הפועלים".

מנגד, אביה של הנערה העלה אתמול לאחר האירוע השערה כי מדובר בפיגוע. כאמור, חקירת הפרשה נמשכת. 

הפופולריים