אזהרה נגד התערבות ליצמן לכאורה - כבר לפני שנה

אזהרה נגד התערבות ליצמן לכאורה - כבר לפני שנה
הרופאה האוסטרלית הבכירה פנתה במכתב ללשכת האתיקה של ההסתדרות הרפואית: "נראה שליצמן מעורב במקרה הזה ומעורבותו נובעת מכוונות זדוניות". במקביל נחשף הערב כי רב חרדי מאשדוד מנסה לגייס כספים עבור לייפר, החשודה בעשרות מעשי פדופיליה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יעקב ליצמן והחשודה בפדופיליה
צילום: מרים אלסטר ויונתן סינדל, פלאש 90

חקירת סגן השר יעקב ליצמן – פרטים חדשים: הרופאה האוסטרלית הבכירה שהתלוננה על ההתנהלות בהליך הסגרת מלכה לייפר, החשודה בעשרות מעשי פדופיליה, הזהירה כבר לפני שנה במכתב להסתדרות הרפואית כי ליצמן מתערב כדי למנוע הליך הסגרה בצורה פסולה. מחר יתקיים דיון בבקשתה של לייפר להשתחרר ממעצר.


במכתב ללשכת האתיקה של ההסתדרות הרפואית כתבה הרופאה, ד"ר מרים קוטנר, המשמשת נשיאת הפדרציה האוסטרלית-יהודית לרפואה: "לד"ר צ'רנס (הפסיכיאטר המחוזי בי-ם) 'לא היה זמן' לחתום על חוות הדעת... נראה שליצמן מעורב במקרה הזה ומעורבותו נובעת מכוונות זדוניות – והיא שהובילה להתנהגות לא אתית של ד"ר צ'רנס".

בלשכת האתיקה החלו בבירור התלונה מול ד"ר צ'רנס - עד שהוא הודיע להם שהוא כבר הגיש את חוות הדעת לבית המשפט, שלפיה לייפר כשירה לעמוד לדין. החשד הוא שליצמן ואנשיו ניסו להשפיע על כך.


אחד מהאנשים שניסו להשפיע על ד"ר צ'רנס הוא חיים יוסטמן, בכיר בלשכתו של ליצמן שגם הוא נחקר במשטרה ונשלח למעצר בית. הוא נשאל על לחצים שהפעיל לכאורה על צ'רנס והכחיש. עו"ד עפר ברטל שמייצג אותו מסר: "הוא כופר בחשדות נגדו. יוסטמן מופקד על תלונות ופניות הציבור והוא מקבל עשרות אלפי פניות בשנה. את כולן הוא מנסה לנתב לגורם המקצועי המתאים שיכול לסייע לפונה. לעיתים הוא גם משוחח עם הגורם המקצועי המתאים ומשיב לפונה. הוא קיבל פנייה מהציבור בנושא הנחקר והפנה אף אותה לטיפול הגורמים המקצועיים".

בתוך כך, בחדשות הערב פורסם כי הרב יואל דירנפלד, מרבני קהילת חסידות בעלז באשדוד, מנסה לגייס כספים עבור לייפר, ופרסם מכתב בבתי הכנסת בעיר, שבו נכתב: "בקשה אישית ונרגשת מכל נדיבי הלב, אישה חשובה בת גדולים וצדיקים היושבת במעצר זמן רב בתנאים קשים ואכזריים, השם ישמור, על מנת להסגירה למדינת עכו"ם בחו"ל שסכנה מרחפת בכל המובנים. כדי להצילה, זקוקים לעורכי דין מומחים ומיוחדים שעלותם מסתכמת בסכומי עתק". הרב סירב להגיב לדברים בשיחה עם כאן חדשות.

הפופולריים