"שישדרגו אותי בסוויטה, מה קרה": כמה משתלם להיות חבר של עו"ד?

"שישדרגו אותי בסוויטה": כמה משתלם להיות עו"ד?
עורך הדין יונתן ג'ורנו מספר שצריכים להיות לך קשרים במקומות הנכונים וגם שכדאי לעשות דברים טובים כי "הדברים חוזרים". פרק שני בסדרת הכתבות של יפעת גליק "גלימה שחורה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

יש עורכי דין שמחכים לרגע, שבו יפסעו במסדרונות בית המשפט וירדפו אחר צדק. ויש עורכי דין שרודפים אחר הכבוד, העוצמה והכסף. מהבחינה הזאת - הסיפור של עורך הדין יוני ג'ורנו הוא משל. כבר כמה שבועות אנחנו מלווים את ג'ורנו, פוליטיקאי מקומי מנתניה ועורך דין. תחום ההתמחות: קשרים וחברים. ג'ורנו רצה להיות כבר מזמן עורך דין, אבל הגורל זימן לו לא מעט אתגרים עד שהתקבל למכללה האקדמית נתניה.

"נכשלתי פעם אחר פעם אחר פעם", הוא מספר. "אימא שלי אמרה 'אני פוחדת שאמות ולא תהיה עורך דין'". איך בכל זאת הוא התקבל? תשמעו סיפור. ג'ורנו התפרנס מכתיבה במקומון נתנייתי. הוא הכין כתבה על ראשת העיר אז והיום, מרים פיירברג איכר.
"על הכל דיברנו", הוא מספר. "הייתה כתבה מאוד יפה, מאוד פירגנו לה".
פירגון זה לשון המעטה. ג'ורנו יצא מגדרו: תחת הכותרת "ריאיון בנעלי בית" שפע כתיבה ציורית מחניפה. "קריאת ספרים היא אהבתה השנייה של מרים. אין דבר המרגיע אותה יותר מהגעה לבית, התכרבלות בשמיכה וקריאה. ממלכת הכביסה בבית שייכת למרים. בנות הלשכה מכניסות אליה את ארוחת הצוהוריים שלה. מה שהיא מכנה: סלט מלכותי".
גם כשסיפרה על ביקוריה בכלא, אצל חברה העבריין ישראל סדן, לשעבר ראש עיריית חדרה, לא העז להקשות: "אני אומרת לעצמי לא לשכוח חבר שתרם", אמרה על הפושע המורשע.
לאחר פרסום הריאיון, ולא לפני שווידא שהיא מרוצה מאוד, חזר ללשכתה של מרים פיירברג.
"הלכתי אליה, אמרתי לה שאני צריך מכתב המלצה. כן, היא פתחה לי את הדלת. מכללת נתניה מקבלת תקציבים.
אחרי שצלח את הכניסה ללימודי המשפטים, ג'ורנו לא בזבז זמן בדרך לפוליטיקה המקומית, ונבחר ליושב ראש אגודת הסטודנטים במכללת נתניה. מוסד שעברו בו את בחינת ההסמכה האחרונה רק 18 אחוזים מן הסטודנטים. הציון הממוצע: 58.5. "תנאי הקבלה פה הם מאוד מאוד מקילים", הוא אומר. "הלימודים יותר פשוטים. כשכיתה שלמה מקבלת 40 עושים פקטור וכולם עוברים. כשמתלוננים על מרצה מפטרים את המרצה הזה. סטודנט יכול שנה שלמה להיות בחו"ל, להיות בתקופת בחינות ולעבור. סוג של תואר בהתכתבות. הייתי באגודה כל היום".
כשהיה יושב ראש אגודת הסטודנטים ייצג, לדבריו, כ-400 סטודנטים בוועדות משמעת. ואלה, הוא אומר, חייבים לו.
"הייתי בחתונה בעמק חפר. שתיתי", הוא מספר. "נהגתי. ושוטרים עומדים. ושוטר דלק אחריי. עושה לי בדיקת ינשוף. הבדיקה נכשלה. אני חושב שזה היה ב-2013. הוא אומר לי כנס איתי לאוטו. ואז הוא אומר לי יש לך עיניים טובות. אני לא הבנתי משהו קרה. אצבע אלוהים נגעה בו. ואני מקבל הודעה למחרת בחמש בבוקר. פעם בבית סיפרתי שרוצים לזרוק אותי מהלימודים ולא העיפו אותי ואח שלי שוטר והוא שלח לי הודעה ששילמתי את חובו".

הפופולריים