פרסום ראשון: מלכה לייפר פגעה בתלמידות גם בישראל

עדות: מלכה לייפר פגעה בתלמידות גם בישראל
כך עולה מעדויות שהגיעו לידי כאן חדשות. תלמידה שאותה הדריכה לייפר בסמינר גור בבני ברק לפני 20 שנה סיפרה לכאן חדשות: "היא הייתה נצמדת ומלטפת לי את הרגל". עורך דינה: "הפרסום שגוי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מלכה לייפר
צילום: 0

פרשת המורה מלכה לייפר החשודה בפדופיליה: לידי כאן חדשות הגיעו עדויות על הטרדות לכאורה מצידה של לייפר כשזו הייתה מחנכת בסמינר של חסידות גור בבני ברק לפני כעשרים שנה. כך פורסם היום (שני) בחדשות הערב בכאן 11. עד כה החשדות בנוגע ללייפר נגעו לתקופה בה שהתה באוסטרליה. פרשת לייפר עלתה לכותרות לאחר שנדבק חשד לפיו סגן שר הבריאות יעקב ליצמן פעל על מנת למנוע את הסגרתה לאוסטרליה.


התלמידה שאותה הדריכה לייפר סיפרה לכאן חדשות: "היא הייתה סוג של נצמדת, היא הייתה לוקחת אותי לשיחה פרטית, אחת על אחת, אז היא הייתה לוקחת אותי למטה לכיוון המקלט. שם היינו יושבות, היא הייתה מלטפת לי את הרגל. אני זוכרת שפעם אחת היא הזמינה אותי אליה הביתה אבל יש לי בלאק אאוט. אני זוכרת שברחתי הביתה, אני לא זוכרת מה היה. ניסיתי לשכוח את השנים האלה. היא הייתה משוגעת עליי, היא כל הזמן ליטפה, היא ישבה איתי בשיחה פרטית ופשוט ליטפה לי את הרגל הלוך חזור על החצאית".

עורך דינה של לייפר, יהודה פריד מסר בתגובה: "בית המשפט בישראל דן אך ורק בשאלת כשירותה של הגברת לייפר לעמוד לדין ולא עוסק בשאלת אמיתות התלונות. אנחנו סמוכים ובטוחים כי אף רחש לא ימנע מבית המשפט להגיע לחקר האמת במיטב הכלים המקצועיים העומדים לרשותו, ודוחים כל ניסיון מטעם גורמים המעוניינים להשפיע על בית המשפט באמצעות פרסומים שגויים".

ארגון "JCW" המלווה את נפגעות מלכה לייפר: "העדות אותה שמענו הערב לא הפתיעה אותנו ואף צפינו אותה. אנו מעודדים כי למרות השתייכותן לקהילה חרדית הנחשבת אדוקה וסגורה יותר, בחרו הנפגעות של מלכה לייפר מהתקופה בה לימדה במוסד חינוכי בעיר בני ברק, לשבור את שתיקתן המייסרת ולחשוף את הפגיעה שעברו על ידה לפני שנים.

"אנו מחזקים את ידיהן ועומדים מאחורי הצעד האמיץ שנקטו ומקווים שישפיע על עוד ועוד נפגעים ונפגעות מהציבור החרדי לטפל בפגיעה שעברו מבלי לחשוש מתגובות שליליות מהסובבים אותם".

מלכה לייפר היא מורה חשודה בעשרות מקרים של פדופיליה באוסטרליה ושלטונות המדינה דורשים את הסגרתה. לאחר פרוץ הפרשה באוסטרליה הגיעה לייפר לישראל ומאז מתנהל הליך ההסגרה בעניינה. לאחרונה נחקר במשרדי להב 443 סגן שר הבריאות יעקב ליצמן בחשד שניסה לסייע ללייפר להימנע מהסגרה תוך הפעלת לחץ פסול על גורמים מקצועיים במשרד. ליצמן מכחיש את החשדות נגדו. כעת, כאמור, עולה מעדויות שהגיעו לכאן חדשות כי ישנן טענות על הטרדה לכאורה מצד לייפר גם בישראל.  

הפופולריים