מקורבו של נתניהו דוד שרן יעיד נגדו בתיק בזק

מקורבו של רה"מ דוד שרן יעיד נגדו בתיק בזק
על כך פורסם ב"השבוע". כי נתניהו הכחיש שנתן הוראות לשרן - עדות שרן לא עומדת בקנה אחד עם עדות ראש הממשלה. בחקירה עלה כי נתניהו פנה לשרן בתחילת 2015 כדי לקדם את עסקת בזק-יס בהתאם לרצון שאול אלוביץ'
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דוד שרן
צילום: צילום: יהודה חיים, פלאש 90

דוד שרן, שהיה מנהל לשכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, יעיד נגד נתניהו בתיק 4000. כך פורסם הערב (שישי) ב"השבוע" בכאן 11. נתניהו הכחיש שנתן הוראות לשרן. עדות שרן לא עומדת בקנה אחד עם עדות נתניהו.

בחקירה עלה כי נתניהו פנה לשרן בתחילת 2015 כדי לקדם את עסקת בזק-יס בהתאם לרצון שאול אלוביץ', מבעלי בזק ווואלה. מטעמו של ראש הממשלה נמסר: "נתניהו לא פנה לדוד שרן בעניין מיזוג בזק-יס".

עוד פורסם כי על אף הבעייתיות בהיותו עד במשפטו הצפוי, נתניהו הוזהר כמי שתומך בשרן בפריימריז בליכוד. בתחילת פברואר הודיע ראש הממשלה כי הוא תומך במועמדותו של ראש לשכתו לשעבר, החשוד בפרשת הצוללות בבחירות המוקדמות בליכוד. לפני כשלושה חודשים הודיעה המשטרה כי גיבשה תשתית ראייתית נגד שרן לביצוע עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים ועבירות נוספות בתיק 3000. 

אתמול פרסם היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט את החלטתו כי ראש הממשלה יועמד לדין כפוף לשימוע. היועץ המשפטי לממשלה החליט להגיש כתב אישום נגד נתניהו בתיקי 1000, 2000 ו-4000. בהחלטה שנוסחה בגוף שני כתב מנדלבליט לראש הממשלה: "פעלת, הפרת אמונים ומעלת באמון הציבור".

לפי החלטת היועץ המשפטי לממשלה, נתניהו יועמד לדין בגין עבירת שוחד בתיק 4000, תיק בזק. בתיק המתנות, 1000 ובתיק 2000 הוא יועמד לדין בגין עבירות מרמה והפרת אמונים.

הפופולריים