פרסום ראשון: עוד לפני הבחירות - המשטרה תמליץ להעמיד לדין את ח"כ ביטן בגין שוחד

המשטרה תמליץ על העמדה לדין של ביטן בגין שוחד
נגד יו"ר הקואליציה לשעבר התגבשה תשתית ראייתית לקבלת שוחד מקבלנים ויזמים בתמורה לקידום ענייניהם, בעת שכיהן כסגן ראש עיריית ראשל"צ. התיק יעבור כעת לפרקליטות, שליוותה את החקירה ומכירה את החומרים. ביטן אמר בתגובה: "לא לקחתי שום דבר"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

המשטרה צפויה להמליץ על העמדתו לדין של ח"כ מהליכוד ויו"ר הקואליציה לשעבר דוד ביטן בגין קבלת שוחד, וזאת עוד לפני הבחירות. כך פורסם היום (שלישי) לראשונה בחדשות הערב כאן 11.


המלצות המשטרה, שסיימה את חקירתה, צפויות להתפרסם בשבועיים הקרובים, כאשר מסקנות החקירה מראות כי התגבשה תשתית ראייתית לכך שביטן קיבל שוחד מכמה קבלנים ויזמים בתמורה לקידום ענייניהם, בעת שכיהן כסגן ראש עיריית ראשון לציון.

התיק יעבור כעת לפרקליטות מיסוי וכלכלה, אשר ליוותה את התיק, מכירה את החומרים ולא צפויה להיות מופתעת מהמלצות המשטרה. החלטת הפרקליטות האם להעמיד את ביטן לדין כפוף לשימוע צפויה להתקבל רק לאחר הבחירות. בתוך כך, חוק ההמלצות, נגד פרסום המלצות משטרה, לא חל על חקירות שהחלו טרם אישורו בכנסת, ולכן אינו חל גם על חקירתו של ביטן.

פרקליטו של ח"כ ביטן, עו"ד אפרים דמרי, אמר כי מכיוון שטרם התפרסמה הודעה רשמית, הם מסרבים להגיב. לצד זאת, ביטן עצמו אמר בתגובה: "לא לקחתי שום דבר. ביום שהתחילה החקירה, המשטרה אמרה שההמלצה תהיה כזאת. אז למה הייתה החקירה באמת?". במסגרת הפרשה, המשטרה צפויה להעמיד לדין גם את ראש עיריית ראשון לציון לשעבר דב צור וחשודים נוספים. 

הפופולריים