נתניהו עתר לבג"ץ נגד האיסור לקבל סיוע להוצאותיו המשפטיות

נתניהו עתר נגד דחיית מימון הוצאותיו המשפטיות
רה"מ ביקש מבג"ץ לדון בדחיפות בעתירתו נגד החלטת ועדת ההיתרים. לדבריו, "מול המשאבים העצומים שהשקיעה המדינה כדי לחקור ולגבש את החשדות, עומד אדם בודד ויחיד בשר ודם הנדרש לגייס משאבים אדירים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

ראש הממשלה בנימין נתניהו עתר היום (שני) לבג"ץ נגד החלטת ועדת ההיתרים, לדחות את בקשתו לקבלת מימון להוצאותיו המשפטיות ממקורביו, וביקש לבטל את ההחלטה. נתניהו מבקש מבג"ץ לדון בדחיפות בעתירה, כשלדבריו, בשל היקפי שכר הטרחה העצומים הכרוכים בהגנתו הוא עלול למצוא את עצמו בלי סניגורים לקראת השימוע בעניינו.

בעתירת ראש הממשלה נטען כי עלות חקירותיו בעבור המדינה, שכללו עשרות פרקליטים וחוקרים במשך כשנתיים, בהערכה זהירה, עמדה על עשרות מיליוני שקלים. "מול מערכת כבדה וחסרת תקדים זו", טוען נתניהו, "והמשאבים העצומים שהשקיעה המדינה כדי לחקור ולגבש את החשדות בעניינו, עומד אדם בודד ויחיד בשר ודם הנדרש לגייס משאבים אדירים לצד תעצומות נפש כדי לממש את חזקת החפות העומדת לו, ולהיאבק על חפותו ובתוך כך לגישת המשיבה (ועדת ההיתרים), לרדת מנכסיו".

ראש הממשלה הודיע שבכוונתו לעתור לבג"ץ מיד עם פרסום החלטת ועדת ההיתרים בחודש שעבר. לפי החלטת הוועדה, נתניהו צפוי להידרש להשיב כ-300 אלף דולר שכבר קיבל מבן דודו, אחד משני המקורבים לו שתרמו לו כספים למימון הוצאותיו המשפטיות.

בראשית פברואר האחרון קבע היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט כי קבלת הכסף של ראש הממשלה מבן דודו, נתן מיליקובסקי, לצורך הוצאותיו המשפטיות – לא היוותה עבירה פלילית. מנדלבליט אמנם הכריע שאין הצדקה לקיים חקירה בעניין, אך הדגיש שקבלת הסכום מצריכה אישור מוועדת ההיתרים.

הפופולריים