פרשת טלגראס: "זו הפעם הראשונה שיש ארגון פשיעה אינטרנטי"

פרשת טלגראס: "לראשונה יש ארגון פשע אינטרנטי"
ראש יחידת הסייבר הארצית הסביר כי המשטרה מוטרדת מאוד מהמכירה לקטינים וציין כי היקף המכירות של הסמים עומד על מאות מיליוני שקלים. "השם טלגראס מבלבל – יש כאן סוגים נוספים של מכירת סמים ביניהם קוקאין, LSD, פטריות הזייה ו-MDMA", הסביר סנ"צ אבי מייברג בכאן רשת ב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גראס, סמים, באנג, עישון סמים
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

סגן ניצב אבי מייברג, ראש יחידת הסייבר הארצית בלהב 433 התייחס היום (שלישי) למעצרים הנרחבים של אנשים החשודים בסחר בסמים קשים. "כל מי שנעצר היום, נעצר ונחקר בחשד לפעילות וניהול בארגון פשיעה - זו הפעם הראשונה שיש ארגון פשיעה אינטרנטי", ציין מייברג בריאיון לאסתי פרז ב"בחצי היום" בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון המלא עם סגן ניצב אבי מייברג

מייברג סיפר כי ברשת הטלגראס היו היקפי מכירה במאות מיליוני שקלים ובשנתיים, הפעילות ברשת גדלה ממאות לאלפי סוחרים ומ-80 אלף משתמשים ל-200 אלף. ראש יחידת הסייבר ציין כי המכירה לקטינים מטרידה מאוד את המשטרה ומשום שמדובר בפלטפורמה שמהווה את רוב סחר הסמים בארץ, "להילחם בה זו שליחות".

"השם טלגראס מבלבל – יש כאן סוגים נוספים של מכירת סמים ביניהם קוקאין, LSD, פטריות הזייה ו-MDMA", הסביר מייברג בריאיון. ראש יחידת הסייבר התייחס גם למעצרו של מייסד טלגראס, עמוס דב סילבר – "היחיד שמגלה את עצמו בשמו האמיתי ומעודד מכירה לקטינים".

"היה קל לעלות עליו משום שבכל הזדמנות הוא סיפר כמה נכון לעשן סמים וכמה נכון לתת לקטינים לעשן סמים. הוא עצמו מאוד בוטה, אבל הוא היחיד שעושה את זה", אמר מייברג.

מייברג הסביר איך פועלת המשטרה בעניין: "פעלנו בשיטות מבצעיות – מודיעיניות וטכנולוגיות. אנחנו רוצים לזהות מי עומד מאחוריי הפלטפורמה. לפנות בוקר עצרו ימ"ר צפון כמה סוחרים, שאף אחד מהם לא מכר גראס, אלא סוגים של סמים קשים. רצינו לחשוף את כל מי שמנהל את הפלטפורמה – מתכנתים, אוספי כספים, מאמתים. הם אנשים שלמרות המידור וההיררכיה שלהם, חלק גדול מהם לא מכירים אחד את השני".

המשטרה עצרה הבוקר 42 חשודים בניהול קבוצת טלגרם למכירת סמים, ומייחסת להם עבירות של חברות בארגון פשיעה. על פי החשד, ברשת הטלגראס נמכרו סמים קשים כקוקאין, אקסטזי וכן חשיש ומריחואנה בהיקף של מאות מיליוני שקלים. בעצורים: מייסד טלגראס, עמוס דב סילבר, שחי בארצות הברית ונעצר באוקראינה, שלושה מסגניו ובעלי תפקידים בכירים. המשטרה תבקש להסגיר את המייסד לישראל.

הפופולריים