יום לפני החתונה: בת 18 נורתה למוות בלוד

יום לפני החתונה: בת 18 נורתה למוות בלוד
דיאנה אבו קטיפן נורתה סמוך לביתה בשכונת פרדס שניר בעיר. לאחרונה נמלטה מהעיר עם בן זוגה בגלל התנגדות משפחתה לאירוסיה, ושבה אחרי שהובטח לה שלא תיפגע. אימה נרצחה גם כן בלוד ב-2006. כמה בני משפחה עוכבו לחקירה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
זירת הרצח של דיאנה אבו קטיפן בלוד
צילום: צילום: דוברות מד"א

רצח בלוד: דיאנה אבו קטיפן, צעירה בת 18, נורתה הבוקר (רביעי) למוות בשכונת פרדס שניר בעיר, יום לפני חתונתה. היא נורתה כשנכנסה עם סבה לרכב, בדרך לסידורים אחרונים לקראת האירוע. פרמדיקים של מגן דוד אדום הגיעו למקום ופינו אותה לבית החולים אסף הרופא, שם קבעו הרופאים את מותה. סבה של הנרצחת, בן 64 נפצע קל באירוע ופונה גם כן לבית החולים אסף הרופא. כמה מבני משפחתה עוכבו לחקירה. 
הצעירה שנורתה למוות הכריזה על אירוסיה לפני כמה שבועות לבן זוגה. מהפרטים הידועים עד כה עולה כי משפחתה לא קיבלה את האירוסין, ובני הזוג אף היו נתונים לאיומים. בעקבות כך, החליטו לברוח לרמאללה. לאחר תיווך שנערך בין נכבדים בלוד לבין הצעירה ומשפחתה, הובטח לה שלא יקרה לה דבר והיא חזרה לביתה בלוד - עד שנרצחה היום, לפי החשד, במתחם של בית המשפחה כשעמדה לצאת לנסיעה עם סבה. 

המשטרה ידעה על היעלמותה של הנרצחת לשטחים, ועם שובה ללוד הציעה לה הגנה בגלל האיומים על חייה. לטענת המשטרה, היא סירבה לקבל הגנה או לעבור למקום מוגן. 

הפעילה החברתית סמאח סלאימה, שהכירה את אבו קטיפן, אמרה בכאן רשת ב: "יש גברים אלימים שיש להם נשק שמשתלטים לנו על החיים, ועל כל מה שאנחנו יכולות לעשות בחיים שלנו. אני רוצה שהמשטרה תסביר, לי ולכל הנשים, למה נערה שהייתה במשטרה לפני ארבעה ימים חזרה בהסכם שלא יקרה לה כלום. אני רוצה את כל רוצחי הנשים במדינת ישראל בכלא".

אמה של הנרצחת, אסמהאן אבו קטיפן, נרצחה בלוד בשנת 2006 בהיותה בת 34. הרקע לרציחתה היה גם כן מה שהוגדר "כבוד המשפחה".

חובש בכיר במד"א מואיד ערגאן סיפר: "כשהגעתי למקום ראיתי צעירה כבת 18 מחוסרת הכרה עם פציעה קשה בפלג גופה העליון. יחד עם חובשי מד"א נוספים שהגיעו למקום העברנו אותה במהירות לאמבולנס תוך כדי טיפול רפואי מציל חיים, במהלך הטיפול מצבה הדרדר והיא פונתה לבית החולים כשמצבה קריטי תוך ביצוע פעולות החייאה. גבר כבן 60 שהיה במקום האירוע ונפצע קלות בידו טופל בשטח".

הפופולריים