רצח דיאנה אבו קטיפן בלוד: 4 מבני משפחתה נעצרו

רצח דיאנה אבו קטיפן בלוד: 4 מבני משפחתה נעצרו
מחר יובאו החשודים לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בראשון לציון. מוקדם יותר המשטרה אספה ממתחם הבתים של משפחת אבו קטיפן מצלמות, בניסיון להבין מי ירה בה יום לפני חתונתה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רצח דיאנה אבו קטיפן בלוד
צילום: אין

המשטרה עצרה הערב (רביעי) ארבעה מקרובי משפחתה של דיאנה אבו קטיפן בת ה-18 מלוד, שנורתה למוות היום בעיר. עוד התגלה כי לאחר שובה של אבו קטיפן מרמאללה, לשם נמלטה עם בן זוגה בעקבות האיומים על חייה, הוחתם בן משפחתה במשטרה על כך שהוא מתחייב בפניהם כי לא יפגע בצעירה.

אחד החשודים הוא בן דודה של הצעירה, חליל אבו קטיפן. מחר יובאו ארבעת החשודים לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בראשון לציון. המשטרה אספה ממתחם הבתים של משפחת אבו קטיפן מצלמות, בניסיון להבין מי ירה בה יום לפני חתונתה. אחד מקרובי המשפחה אמר הערב לכאן חדשות: "עצוב לנו מאוד על מה שקרה".

אבו קטיפן נורתה הבוקר למוות בשכונת פרדס שניר בעיר, יום לפני חתונתה. היא נורתה כשנכנסה עם סבה לרכב, בדרך לסידורים אחרונים לקראת האירוע. פרמדיקים של מגן דוד אדום הגיעו למקום ופינו אותה לבית החולים אסף הרופא, שם קבעו הרופאים את מותה. סבה של הנרצחת, בן 64 נפצע קל באירוע ופונה גם כן לבית החולים אסף הרופא.

אבו קטיפן הכריזה על אירוסיה לפני כמה שבועות לבן זוגה. מהפרטים הידועים עד כה עולה כי משפחתה לא קיבלה את האירוסין, ובני הזוג אף היו נתונים לאיומים. בעקבות כך, החליטו לברוח לרמאללה. לאחר תיווך שנערך בין נכבדים בלוד לבין הצעירה ומשפחתה, הובטח לה שלא יקרה לה דבר והיא חזרה לביתה בלוד - עד שנרצחה היום, לפי החשד, במתחם של בית המשפחה כשעמדה לצאת לנסיעה עם סבה. 


המשטרה ידעה על היעלמותה של הנרצחת לשטחים, ועם שובה ללוד הציעה לה הגנה בגלל האיומים על חייה. לטענת המשטרה, היא סירבה לקבל הגנה או לעבור למקום מוגן. 

הפעילה החברתית סמאח סלאימה, שהכירה את אבו קטיפן, אמרה בכאן רשת ב: "יש גברים אלימים שיש להם נשק שמשתלטים לנו על החיים, ועל כל מה שאנחנו יכולות לעשות בחיים שלנו. אני רוצה שהמשטרה תסביר, לי ולכל הנשים, למה נערה שהייתה במשטרה לפני ארבעה ימים חזרה בהסכם שלא יקרה לה כלום. אני רוצה את כל רוצחי הנשים במדינת ישראל בכלא".

האזינו לריאיון עם סלאימה בכאן רשת ב:

אמה של הנרצחת, אסמהאן אבו קטיפן, נרצחה בלוד בשנת 2006 בהיותה בת 34. הרקע לרציחתה היה גם כן מה שהוגדר "כבוד המשפחה".

הפופולריים