פרסום ראשון: מייסד טלגראס ערער על הסגרתו לישראל - "לא סחרתי בסמים קשים"

פרסום ראשון: מייסד טלגראס ערער על הסגרתו לארץ
עורכי דינו של עמוס דב סילבר, שמתגורר בארה"ב ונעצר באוקראינה, דורשים גם לשחררו ממעצר בטענה שההליך שנפתח נגדו אינו חוקי: "הליך שאיש לא שמע עליו - לא בישראל ולא בעולם"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מייסד טלגראס עמוס דב סילבר
צילום: צילום: צילום מסך

מייסד טלגראס עמוס דב סילבר ערער היום (שלישי) לבית המשפט המחוזי בקייב בירת אוקראינה בדרישה לעצור את הליך הסגרתו לישראל ולשחררו ממעצר, בטענה שההליך שנפתח נגדו אינו חוקי. סילבר נעצר באוקראינה בשבוע שעבר, במקביל ליותר מ-40 חשודים שנעצרו בישראל בחשד להפעלת הרשת למכירת סמים.

סילבר מיוצג באוקראינה על ידי עורכי הדין ניר יסלוביץ ודניאל פאר, שטוענים בין היתר כי בניגוד לדין הבין-לאומי מי שביצעו את המעצר באוקראינה היו חוקרי יחידת להב 433, והם אלו שגם ביצעו את החקירות בלי שוטרים אוקראינים. עוד טוענים עורכי דינו של סילבר כי בתחילת החקירה החתימו את מייסד טלגראס על מסמך באוקראינית, לפיו הוא מסכים להסגרתו לישראל בתוך כחודש, לאחר שאיימו עליו כי אם לא יעשה זאת ישאר במעצר באוקראינה בתנאים ירודים במשך לפחות שנה.

לפי עורכי הדין יסלוביץ ופאר, להסכמה הזו לכאורה אין כל תוקף חוקי, בין היתר משום שלא הייתה כל הבנה על מה מדובר והחתימה נגבתה שלא כחוק. "נפגשנו לראשונה עם סילבר, הכלוא בתנאים מחפירים ובלתי אנושיים בעליל באוקראינה", אמרו עורכי הדין, "בהליך שאיש מועלם לא שמע עליו - לא בישראל ולא בעולם כולו - בקשת הסגרה לצרכי חקירה. מרגע שקיבלנו על עצמנו את ייצוגו של סילבר אמש לקראת חצות, אנו פועלים כדי להפגישו עם נציגי הקונסוליה הישראלית – בין היתר לצורך הגשת ערעור על ניסיון המחטף של משטרת ישראל".

עורכי הדין של מייסד טלגראס ניר יסלוביץ (משמאל) ודניאל פאר

סילבר גם טוען בחקירתו כי פעילותו התמקדה בהקמת התשתית הטכנולוגית לטלגראס והוא מעולם לא עסק בסחר בפועל. "התנגדתי לסחר בסמים קשים", אמר סילבר לחוקרים.

המשטרה מייחסת לסילבר ולעשרות החשודים הנוספים שנעצרו עבירות של חברות בארגון פשיעה. על פי החשד, בטלגראס נמכרו סמים קשים כקוקאין, אקסטזי וכן חשיש ומריחואנה בהיקף של מאות מיליוני שקלים. בנוסף לסילבר, שחי בארצות הברית ונעצר באוקראינה, נעצרו גם שלושה מסגניו ובעלי תפקידים בכירים.

הפופולריים