פרקליטו של מייסד טלגראס: "סוהרים שברו את רגלו ומאיימים על חייו"

פרקליטו של מייסד טלגראס: סוהרים שברו את רגלו
עו"ד דניאל פאר אמר בריאיון ל"ערב ערב" כי הסוהרים באוקראינה, שם עמוס דב סילבר עצור, סוחטים את רעייתו של מייסד טלגראס. סילבר ערער על הסגרתו לישראל. צפו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מייסד טלגראס עמוס דב סילבר
צילום: צילום: צילום מסך

פרקליטו של מייסד טלגראס עמוס דב סילבר, עורך הדין דניאל פאר, אמר היום (רביעי) לכאן חדשות כי חייו של סילבר, אשר עצור באוקראינה במסגרת פעילות משטרת ישראל נגד מנהלי טלגראס, נמצאים בסכנה. בריאיון לתוכנית "ערב ערב" אמר עורך הדין פאר כי "עמוס לא מקבל טיפול מינימלי לאחר שסוהרים אוקיראינים שברו לו את הרגל".


פרקליטו של סילבר הוסיף: "עמוס סובל מתנאי מעצר קשים ביותר ומאיומים על חייו. הוא נסחט על ידי סוהרים אוקראינים, שדורשים סכומים גבוהים של כסף בתמורה לזה שלא ירביצו לו. הוא סובל מגילויי אנטישמיות ולא מקבל מזון מינימלי".

אתמול ערערו פרקליטיו של מייסד טלגראס, עורכי הדין דניאל פאר וניר יסלוביץ, לבית המשפט המחוזי בקייב בירת אוקראינה בדרישה לעצור את הליך הסגרתו לישראל ולשחררו ממעצר. זאת בטענה שההליך שנפתח נגדו אינו חוקי.

עורכי הדין טוענים בין היתר כי בניגוד לדין הבין-לאומי מי שביצעו את המעצר באוקראינה היו חוקרי יחידת להב 433, והם אלו שגם ביצעו את החקירות בלי שוטרים אוקראינים. עוד טוענים עורכי דינו של סילבר כי בתחילת החקירה החתימו את מייסד טלגראס על מסמך באוקראינית, לפיו הוא מסכים להסגרתו לישראל בתוך כחודש, לאחר שאיימו עליו כי אם לא יעשה זאת ישאר במעצר באוקראינה בתנאים ירודים במשך לפחות שנה.

המשטרה מייחסת לסילבר ולעשרות החשודים הנוספים שנעצרו עבירות של חברות בארגון פשיעה. על פי החשד, בטלגראס נמכרו סמים קשים כקוקאין, אקסטזי וכן חשיש ומריחואנה בהיקף של מאות מיליוני שקלים. בנוסף לסילבר, שחי בארצות הברית ונעצר באוקראינה, נעצרו גם שלושה מסגניו ובעלי תפקידים בכירים.

הפופולריים