מטפלת מהפיליפינים חשודה שהתעללה בקשישה בת 78

מטפלת מהפיליפינים חשודה שהתעללה בקשישה בת 78
משפחתה של הקשישה הציבה מצלמה בביתה שבראשון לציון, ותיעדו את המטפלת בת ה-28 מכה אותה וגורמת לה לחבלות. מעצרה הוארך ביום
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אזיקים, כלא
צילום: צילום: פלאש 90

המשטרה עצרה אתמול (שבת) עובדת זרה מהפיליפינים, בת 28, בחשד שהתעללה בקשישה בת 78 שבה טיפלה בביתה בראשון לציון. בני משפחתה של הקשישה הציבו בביתה מצלמה, וזו תיעדה את המטפלת מכה את האישה וגורמת לה לחבלות. היא שוחררה למעצר בית עד לשבוע הבא. השופט בדיון אמר לאחר שצפה בסרטונים כי קיים חשד סביר נגד החשודה. עם זאת, על פני הדברים מהחומר שהוצג, החשד הוא ברף לא גבוה של חומרה.

החשודה, שמטפלת בקשישה מ-2017, קשרה את עצמה לעבירות המיוחסות לה, אך הכחישה את הטענות נגדה. עורך דינה של מסר בתגובה: "היא מסרה גירסה ונותנת הסבר לאלימות. היא מטפלת בקשישה כבר שנה ושבעה חודשים, במהלך התקופה הזאת לא עלו שום חשדות נגדה. מדובר בקשישה שלוקה באלצהיימר, וחלק מהחבלות הן חבלות עצמיות. מה שנצפה בסרטונים אינה אלימות ברף גבוה של חומרה".

עורך דינה של החשודה ביקש מבית המשפט להטיל צו איסור פרסום על שמה, אך השופט לא עשה זאת, בגלל האינטרס הציבורי, ואמר כי גם אם זה לא יהיה כתב אישום, יכול להיות שלקוחות פוטנציאליים בעתיד ירצו לדעת.

לפני שבועיים וחצי המשטרה עצרה מטפלת זרה אחרת, בת 33 מהפיליפינים, בחשד לרצח קשישה בת 94 בגבעתיים לפני חודשיים. לפי החשד, האירוע התרחש בחודש דצמבר 2018, אז הדביקה המטפלת, שעבדה עם הקשישה במשך ארבע שנים, מדבקה על אחת המצלמות בבית שהתיקנו לה בני משפחתה. לטענתה, היא לא ידעה שמדובר במצלמה. לאחר מכן הקשישה חשה ברע ונפטרה. לא נמצא עליה סימני אלימות והחשד הוא כי המטפלת הרעילה אותה באמצעות כדורים שגרמו למותה.

הפופולריים