מנדלבליט: "הפרסומים על שיקולים לא מקצועיים - חסרי בסיס"

"הפרסומים על שיקולים לא מקצועיים - חסרי בסיס"
היועמ"ש התייחס לטענות מהימים האחרונים, לפיהן תופרים תיקים לשרים שמבקרים בחריפות את מערכת אכיפת החוק. באירוע של הסנגוריה הציבורית אמר: "לא היה כדבר הזה ולא יהיה כדבר הזה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אביחי מנדלבליט
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט התייחס היום (ראשון) לטענות מהימים האחרונים, לפיהן תופרים תיקים לשרים שמבקרים בחריפות את מערכת אכיפת החוק, ויצא נגד הפרסומים בנושא. מנדלבליט אמר באירוע מורשת של הסנגוריה הצבאית כי הפרסומים "חסרי כל בסיס".


לדברי מנדלבליט, "בימים האחרונים היו פרסומים שונים, כאילו ישנם שיקולים לא מקצועיים שעלולים חלילה להשפיע על עבודתנו, בהקשר למינויים כאלה ואחרים. אני מבקש להבהיר באופן הברור ביותר כי הפרסומים הללו הם חסרי כל ביסוס. הם רעים ומזיקים. לא היה כדבר הזה ולא יהיה כדבר הזה".

היועץ המשפטי הוסיף: "העיקרון בדבר עבודה ממלכתית, א-פוליטית ונעדרת משוא פנים הוא אבן יסוד בעבודתם של כלל הגופים המשפטיים הפועלים בשירות המדינה. זהו עיקרון יסודי המהווה תנאי, בלעדיו אין ליכולתנו לשרת את הציבור, ולהגן על שלטון החוק.

"העיקרון הזה מלווה גם אותנו במוסד היועץ המשפטי לממשלה בעשייה היומיומית – בייעוץ המשפטי לממשלה, בייצוג המדינה בערכאות ובאכיפת הדין. מכוחו של עיקרון זה, השיקולים המכוונים את עבודתנו הם לעולם שיקולי הדין והמשפט". 

הפופולריים