אישום: הרעיל 165 דונם של גידולים שדה וגרם נזק של מיליוני שקלים

אישום: הרעיל שדות וגרם נזק של מיליוני שקלים
תושב רהט מואשם ששפך רעל למכלי דישון של חקלאים מהיישוב עמיעוז שבנגב המערבי. זאת בעקבות סכסוך עם אחד מהחקלאים במקום. הנזק הישיר נאמד ב-2.5 מיליון שקלים. המשטרה ביקשה את הארכת מעצרו עד תום ההליכים.
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הנזק שנגרם מההרעלה בעמיעוז
צילום: צילום: דוברות המשטרה

כתב אישום הוגש אתמול (ראשון) בבית משפט השלום בבאר שבע נגד סמי אל עמראני, תושב רהט בן 28, בגין הרעלת 165 דונם של גידולי שדה בעקבות סכסוך על קרקעות. ההרעלה גרמה לנזק ישיר של יותר מ-2.5 מיליון שקלים לחמישה חקלאים מהיישוב עמיעוז שבנגב המערבי. הנזק העקיף נאמד בעשרות מיליוני שקלים, מכיוון שמדובר בקרקע ששיקומה ייארך כמה שנים. חשוד נוסף, קרוב משפחתו של הנאשם נמלט. המשטרה ביקשה את הארכת מעצרו עד תום ההליכים.


לפי כתב האישום, השניים קנו בנתיבות חומר הדברה לפרדסים והגיעו לשדה בשעת לילה. קרוב המשפחה שמר על האזור והשני שפך את חומרי ההדברה למכלי הדישון לגידולים. לאחר שסיים להרעיל את גידוליו של המתלונן המשיך הנאשם גם לחממות של שלושה חקלאים נוספים. זאת בכדי לטשטש קשר ישיר לסכסוך עם אותו חקלאי ועל מנת שיראה כאילו הסכסוך הינו מול חברי הוועד.

החקירה נפתחה בעקבות תלונה שהגיש החקלאי בחודש שעבר. המתלונן, חקלאי מעמיעוז, השכיר קרקעות לחקלאי אחר. לאחר שנפטר המשיך בנו לתחזק אותן במסגרת חברה עסקית בה היה חבר ובה עבד גם הנאשם. עם סיום חוזה השכירות ביקש המתלונן מבנו של הנפטר את קרקעותיו חזרה ואלו נכנסו למשא ומתן שלא צלח ובסיומו דרש המתלונן את קרקעותיו חזרה.

הנאשם אל עמראני מכחיש את הדברים. עורך דינו עידו פורת אמר כי "הוא טוען שעובד שם מספר שנים ותמיד עשה את העבודה על הצד הטוב ביותר. אין לו שום עניין להרעיל קרקעות ולגרום נזק לאדם כזה או אחר ובטוח שחפותו תוכח".

הפופולריים