"זאת הייתה מלכודת - המפקדים ידעו שהחיילים ייכשלו": שוחררו חיילי נצח יהודה שהורשעו בהתעללות בפלסטינים

"הייתה מלכודת - המפקדים ידעו שהחיילים ייכשלו"
חיילי נצח יהודה שהורשעו בהתעללות בפלסטינים שוחררו מכלא 4. פעילי ימין הגיע למקום, ביניהם גם אביו של אלאור אזריה, שהורשע בהריגת מחבל בחברון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חייל נצח יהודה שהורשע בהתעללות בפלסטינים כפותים
צילום:

שלושה לוחמי נצח יהודה שוחררו היום (רביעי) מכלא 4 בצריפין לאחר שריצו ארבעה חודשי מאסר בגין התעללות בפלסטינים כפותים. למקום הגיעו הבוקר פעילי ימין, ביניהם גם אביו של אלאור אזריה, שהורשע בהריגת פלסטיני בחברון. אביו של אחד החיילים אמר כי "זאת הייתה מלכודת - המפקדים ידעו שהחיילים ייכשלו".


"אני יודע דבר אחד: בצבא נורמלי, כשקורות תקלות מבצעיות ולא דברים שקשורים לפלילים, מפקדים לוקחים אחריות", המשיך האב. "לא ייתכן לקחת לוחם ולהכניס אותו למלכודת. המפקדים שלהם ידעו שהם ייכשלו. הם לא יכולים לקחת חיילים ששבועיים קודם נהרגו חברים שלהם, כשהם יודעים שהמסלול עובר ליד האנדרטה. אי אפשר להכניס חיילים לסיטואציות שרובוט לא יכול לעמוד בהן".

בית הדין הצבאי ביפו גזר בחודש מארס שישה חודשי מאסר בפועל על שלושה לוחמים מגדוד נצח יהודה של הנח"ל החרדי, שהורשעו בהתעללות בנסיבות מחמירות בשני עצורים פלסטינים. הלוחמים הורשעו בהסדר טיעון, שבו נקבע כי התביעה הצבאית לא תתנגד בעתיד לבקשת חנינה מנשיא המדינה, שבה יימחק להם הרישום הפלילי.

בית הדין הצבאי ביפו הרשיע את השלושה בהתעללות בנסיבות מחמירות. זאת, לאחר שהכו עצורים פלסטינים בשעה שהיו אזוקים. אחד הנאשמים הביע בדיון חרטה על המעשה ואמר: "האירוע הזה לא מאפיין אותי בשום צורה. זה אירוע נקודתי, אני לא אדם כזה. עברנו ליד תחנת ההסעה בגבעת אסף עם חורי הקליעים מהפיגוע, והכול צף ועלה".

הפופולריים