"התבטאות מבישה": מערכת המשפט גינתה את דבריו של השופט בדימוס אל-יגון

"התבטאות מבישה": גינויים לדברי השופט אל-יגון
בתגובה לדבריו של השופט לשעבר, נכתב בהודעת דוברות הרשות השופטת כי "מדובר בהתבטאות מבישה ואומללה - מערכת בתי המשפט מתנערת ממנה מכל וכל"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
לינור אברג'יל
צילום: מתוך הטקס

מערכת המשפט נקטה היום (שישי) בצעד חריג כשגינתה את דבריו של השופט לשעבר עודד אל-יגון, שהעביר ביקורת על כיסוי ראשה והלבוש של מנחת טקס הדלקת המשואות לינור אברג'יל. בהודעת דוברות הרשות השופטת נכתב כי "מדובר בהתבטאות מבישה ואומללה של שופט שלום בדימוס שפרש לפני כ-13 שנים. מערכת בתי המשפט מתנערת ממנה מכל וכל".

בעקבות הביקורת, פרצה סערה ברשת. השופט בדימוס עודד אל-יגון כתב: "ניסיתי לצפות בטקס הדלקת המשואות, אחרי דקה נמלטתי על נפשי. המגישה חובשת לראשה תרבוש רב קומות". ראש לשכת עורכי הדין, עורך הדין אבי חימי גם גינה את דבריו של אל-יגון: "דבריו הם הבל ורעות רוח שמתאימים למשטרים חשוכים ואפלים. 'התרבוש רב הקומות' אותו חבשה עורכת הדין לינור אברג'יל הוא כתר. לבושה - עטוי פאר והדר. בישראל 2019 אין מקום לאמירות מהסוג הזה, ואני מצפה להתנצלותו הכנה של השופט בדימוס אל-יגון בפני עורכת הדין לינור אברג'יל. לינור היקרה, לשכת עורכי הדין והעם כולו מחבקים אותך ואוהבים אותך".

במחאה על דבריו של אל-יגון, משתמשים רבים ברשתות החברתיות צילמו את עצמם כאשר הם חובשים שביס על ראשם. מנחת הטלוויזיה קורין גדעון כתבה בעמוד הפייסבוק שלה: "הביקורת ההזויה על לינור אברג'יל הרתיחה אותי! לינור, מיס עולם ועורכת דין, היא אחת הנשים עתירות הזכויות בישראל, שרחמנא ליצלן חבשה כיסוי ראש כשהנחתה את טקס המשואות. שופט בדימוס הרשה לעצמו להתעסק בהופעה החיצונית שלה - זאת ביקורת שאין לה מקום".הפופולריים