חילופי האשמות בין פרקליטי רה"מ ליועמ"ש: "פרסום נמהר", "טענות לא נכונות"

חילופי האשמות בין פרקליטי רה"מ ליועמ"ש
פרקליטיו של נתניהו התייחסו לפרסום כי סירבו לקבל את חומרי החקירה: השליח הונחה למסור את החומרים רק לעו"ד נבות תל צור, בניגוד לפרסום הנמהר של היועמ"ש. גורמים במשרד המשפטים מיהרו להגיב וטענו כי "הטענות אינן נכונות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו ואביחי מנדלבליט
צילום: צילום: הדס פרוש ותומר נויברג, פלאש 90

פרקליטיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיבו היום (ראשון) לפרסום של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, כי הוא שלח את חומרי החקירה, אך באי כוחו של נתניהו סירבו לקבלם. "השליח בחר שלא להשאיר את המדיה המגנטית עם חומרי החקירה וחזר כלעומת שבא. אין ממש בפרסום הנמהר לתקשורת", אמרו הסנגורים. גורמים במשרד המשפטים מיהרו להגיב למכתב ואמרו כי "הטענות אינן נכונות".

"בניגוד לפרסום מטעמכם, השליח טען שהונחה למסור את החומר אך ורק לעורך הדין נבות תל צור, ועל כן בהיעדרו בחר השליח שלא להשאיר את החומר במשרד. הניסיון להמציא באופן חד צדדי את חומרי החקירה, חרף ההודעה המפורשת שמסרנו כי לא קיבלנו על עצמנו את האחריות להליך השימוע, אינו במקומו", מסרו הפרקליטים.

המשנה לפרקליט המדינה לשעבר שוקי למברגר התייחס בריאיון לאסתי פרז ב"בחצי היום", בכאן רשת ב לסוגיית מועד השימוע לנתניהו: "ברור שהיועץ יאריך את פרק הזמן לשימוע וזה מה שצריך לעשות. צריך להבין שהשימוע לא ייערך ביולי, אלא כמה חודשים אחר כך".

האזינו לריאיון המלא עם המשנה לפרקליט המדינה לשעבר שוקי למברגר

מנדלבליט הודיע היום כי שלח את חומרי החקירה בתיקי נתניהו לסניגוריו של ראש הממשלה באמצעות שליח, אך הם סירבו לקבלם. מדובר בצעד חריג מצדו של אביחי מנדלבליט שכתב במכתב לפרקליטיו של נתניהו כי: "הסירוב תמוה".

במכתב שכתב חזר ואמר היועץ המשפטי לממשלה לצוות ההגנה כי עליהם לתאם מועד לשימוע בתוך בשבוע וחצי. הוא ציין כי לצורך קידום הליך השימוע הועתקה ליבת חומר החקירה על גבי מדיה מגנטית, כדי להקל על התמצאות החשודים בחומר החקירה ולחסוך בזמן העתקת החומרים ונשלחה לחשודים וגם לפרקליטי ראש הממשלה. מנדלבליט ציין גם כי קיים קושי בטענה מטעם נתניהו על היקף החומר והזמן הנדרש לאור הסירוב לקבל את החומר תקופה כה ארוכה. הוא הוסיף שלנוכח הסירוב שוגר המכתב אל עורכי הדין גם באמצעות דואר אלקטרוני וכי הוא ישקול את צעדיו בהתאם. 

הבוקר פורסם ב"הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי היועץ המשפטי לממשלה צפוי לדחות את בקשת באי כוחו של נתניהו לדחות את מועד השימוע. פרקליטי ראש הממשלה טוענים כי גם בלי בעיית מימון שכר הטרחה, המועד עד לשימוע קצר ויש לדחות אותו "אם רוצים לעשות שימוע אמיתי ולא רק כדי לסמן וי". ביום שישי פורסם ב"השבוע" כי חשודים נוספים בתיקי נתניהו ביקשו דחייה של מועד השימוע.

הפופולריים