קריסת מנוף ביבנה: 8 בעלי תפקידים עוכבו לחקירה

קריסת מנוף ביבנה: 8 בעלי תפקידים עוכבו לחקירה
חלק מבעלי התפקידים ייחקרו באזהרה בעקבות מותם של 4 פועלים. אימו של של אחד ההרוגים: "אני רוצה שמי שאחראי על הרשלנות הזאת ישלם. הבן שלי היה יהלום. אני רוצה לראות את הבן שלי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קריסת מנוף
צילום: מד"א

שמונה בעלי תפקידים עוכבו היום (ראשון) לחקירה, וחלקם ייחקרו באזהרה, בעקבות מותם של ארבעה פועלים בקריסת מנוף באתר בנייה ביבנה. מותם של שלושה פועלים כבני 30 נקבע במקום, ומותו של פועל רביעי, כבן 20, נקבע לאחר שחולץ מגובה של עשרות מטרים.


אימו של של אחד ההרוגים בקריסת המנוף: "אני רוצה שמי שאחראי על הרשלנות הזאת ישלם. הבן שלי היה יהלום. כל פועל הוא יהלום למשפחה שלו. תמיד בכיתי על אחרים, איך אחרים סובלים. אני רוצה לראות את הבן שלי".

יו"ר איגוד המנופאים, דן ורשבסקי, הסביר בריאיון לקרן נויבך בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב כי בזמן הפירוק של העגורן אחרי סיום עבודתו, היה כשל והחלק האחורי קרס עם המשקולות. "התאונה יכולה לנבוע מחוסר הכשרה, חוסר מקצועיות וחוסר זהירות", אמר ורשבסקי בריאיון.

"אני רוצה לשים דגש על כל העניין של הכשרה של פועלים באתר הבנייה, לא המרכיבים, לא הטכנאים של המנופים, לא הפועלים באתר הבנייה. חוץ מהפועלים הזרים הסינים שעוברים הכשרה של שלושה ימים, אנשים פשוט לא עוברים לא הדרכה שנתית, לא הכשרה מתאימה. מספיקה תעודה של בגובה ואתה פועל בניין, אין לימודים, אין הדרכה, אין לימוד חומר, אין כלום וככה זה נראה", ציין יו"ר איגוד המנופאים.

קריסת המנוף אירעה באותו אתר בו נהרג לפני כחודש נהג המשאית איציק כהן, שהתחשמל כתוצאה ממגע בין המנוף לקו מתח גבוה. ימים ספורים לפני התחשמלות הנהג, נהרגו עובדי חברת חשמל - נוני להב ובני אסולין, במהלך עבודות על המשכו של קו מתח.

כמו כן, כחצי שנה לפני כן פגע המנוף באותו קו מתח וגרם לפגיעה בתשתיות והפסקת חשמל ברחבי יבנה. מדובר בחברת הקבלן רמי שבירו. הממצאים עלו בתחקיר ששודר בכאן חדשות לפני שבועיים.

הפופולריים