רצח רחל הלר מ-1974: החשוד חזר בו מההודאה

רצח רחל הלר מ-1974: החשוד חזר בו מההודאה
במשטרה מעריכים כי תושב ראמה שנעצר אינו כשיר נפשית. לאחר שפרטים בעדותו לא התיישבו עם חומר הראיות, הוחלט לשחררו ממעצר בהמשך היום
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רחל הלר
צילום: בלי

אחרי ההודאה הדרמטית, החשוד ברצח רחל הלר מ-1974 צפוי להשתחרר ממעצר הבוקר (שני), לאחר שחזר בו מהודאתו, ולאחר שבמשטרה העריכו שפרטים בעדותו לא מתיישבים עם חומר הראיות.

תושב ראמה ישתחרר ממעצר, לאחר שפרטים שמסר במהלך השבוע לא התיישבו עם חומר הראיות בתיק. בנוסף התחזקה ההערכה שהוא אינו כשיר מבחינה נפשית, שהודאתו ניתנה ממניעים אחרים והוא אף חזר ממנה במהלך השבוע.

עורך הדין סעיד חדד, שייצג את החשוד מטעם הסניגוריה הציבורית, אמר כי "מדובר באדם שמתמודד במשך שנים עם מחלות נפש ומוכר למערכת בריאות הנפש. כפי שסברנו  כבר בתחילה, הודאת השווא היא תולדה של מצבו הנפשי ומצוקה אישית ומצב משפחתי מורכב. צר לנו על הסבל שנגרם למשפחתה של רחל הלר ז"ל ולמשפחתו  של סלים כנעאן ז"ל".

גופתה של הלר, חיילת בת 19 מבת ים, נתגלתה ב-24 באוקטובר 1974 בחולות סמוך לקיבוץ שדות ים. על הגופה נמצאו סימני התעללות קשים. בהמשך עמוס ברנס הורשע בביצוע הרצח אך זוכה בשנת 2002 לאחר שזכה למפשט חוזר. ברנס הלך לעולמו בשנת 2011. המשטרה פתחה בחקירה ועל ההליך הוצא צו איסור פרסום.

הפופולריים