עורך דינו של נתניהו פיני רובין: לא עובר לייצוג בפועל לפני שאני מבטיח את שכרי

עוה"ד של נתניהו: לא עובר לייצוג טרם הבטחת שכר
רובין אמר בכנס לשכת עורכי הדין כי "הכנה לשימוע היא עבודת ענק. אי אפשר לעשות דברים כאלה בלי גיבוי כספי". על מחאת עורכי הדין נגד חקיקה שתפגע במערכת המשפט אמר: "לא ייתכן שאת הפיכת החלטת בג"ץ תעשה הקואליציה לבדה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רה"מ
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עורך הדין פיני רובין, מצוות ההגנה של ראש הממשלה בנימין נתניהו, התייחס היום (ראשון) בכנס לשכת עורכי הדין באילת לסוגיית השכר שלו ושל עמיתיו, ומימון הוצאותיו המשפטיות של ראש הממשלה. "לפני שאני מבטיח את שכרי, אני לא עובר לצד המעשי של הייצוג", אמר רובין. "ההכנה לשימוע היא עבודת ענק".

רובין הוסיף: "אי אפשר לעשות דברים כאלה בלי גיבוי כספי משמעותי. גם לא אצל לקוח אמיד. לכן ברור שהפנייה לוועדת ההיתרים מוצדקת. זו תרומה מחברים נטולי ניגודי אינטרסים. לא עיינתי בחומר ולא אעשה זאת עד ששכרי לא יוסדר, איני בטוח שאפילו מותר לי". על התיקים עצמם, שבהם חשוד נתניהו, אמר עורך הדין: "מהמקום שבו אני יושב אני חושב שיש סיכוי טוב להפוך את שלוש הפרשות".


ביום שישי האחרון הוועדה למתן היתרים דחתה את בקשתו של נתניהו למימון הוצאותיו המשפטיות. בהתאם לכך, נתניהו צפוי להידרש להשיב כ-300 אלף דולר שכבר קיבל מבן דודו, אחד משני המקורבים לו שתרמו לו כספים למימון הוצאותיו המשפטיות. זאת בהתאם להחלטת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בעניין. מהליכוד נמסר כי ראש הממשלה יעתור לבג"ץ נגד ההחלטה.

בכאן חדשות פורסם בסוף השבוע האחרון כי בסביבת נתניהו החלו לחפש עורכי דין חדשים לצוות ההגנה. עורך דין יחיד מטפל כרגע בתיקי נתניהו, כאשר שאר עורכי הדין מסרבים לעבוד עד שיוסדר נושא התשלום. לפי ההערכות, הם יתפטרו אם לא יובטח שכרם בקרוב.

מנדלבליט הודיע בשבוע שעבר כי השימוע בעניינו של ראש הממשלה ייערך בתחילת אוקטובר. בכך דחה היועץ את בקשת עורכי דינו של נתניהו לדחות את השימוע בשנה בנימוק כי דחייה שכזו תפגע באינטרס הציבורי החיוני של קבלת החלטה בתיק בהקדם האפשרי. באי כוחו של נתניהו מתבקשים להשיב בתוך שבועיים אם בכוונתו להופיע.

"לא ייתכן שהקואליציה תהפוך לבד החלטת בג"ץ"

עורך הדין הבכיר פיני רובין התייחס היום גם למחאת עורכי הדין נגד חקיקה עתידית, שלטענתם צפויה לפגוע במערכת המשפט. לדברי רובין, "אנחנו לא צריכים מהלך של חקיקה ללא שיח ברור בין הרשויות. פסקת ההתגברות אינה תועבה, ואיני מתנגד לה עקרונית בתנאים המתאימים. העיתוי הנוכחי לא נכון.


"לא ייתכן שאת הפיכת החלטת בג"ץ תעשה הקואליציה לבדה. הייתי מוכן ללכת על 70%, או עם כמה חברי אופוזיציה. זה לא שבית המשפט העליון לא טועה, כולנו טועים, אבל לא צריך לשבור את עשרת הדיברות".

הפופולריים