כתב אישום: רשלנות מנהל העבודה גרמה למות העובד

כתב אישום: רשלנות מנהל העבודה גרמה למות העובד
הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד מוניר דראושה, שהיה מנהל העבודה באתר הבניה שבו נהרג ויטלי אסף ב-2016. הוא נאשם שלא דאג לאבטח את עובדיו ברתמות בטיחות באתר בנייה באלעד ובעקבות זאת נפל אסף מגובה של 9 מטרים ונהרג
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פועל באתר בניה
צילום: צילום: פלאש 90

פרקליטות מחוז מרכז הגישה הבוקר (רביעי) כתב אישום לבית המשפט השלום בפתח תקווה נגד מוניר דראושה, מנהל עבודה באתר בנייה, בן 35 מאכסאל. דראושה נאשם בגרימת מותו ברשלנות של ויטלי אסף ז"ל, שעבד תחתיו באתר לבניית בריכת אגירה עירונית למי שתייה באלעד לפני כשלוש שנים וחצי.

בכתב האישום נכתב שדראושה שימש מנהל עבודה בבוקר כאשר כמה עובדי חברת מנופים ובהם ויטלי אסף, הגיעו למקום לצורך הרכבת תקרת הבריכה בגובה של כתשעה מטרים. תוך כדי הרכבת התקרה, נוצרו פתחים וחללים שבהם לא הונחו פלטות ושלא גודרו מפני סכנת נפילה. 

מאוחר יותר בשעת ערב, עלו ההרוג מנהל העבודה לתקרה כדי לבדוק את תקינות המרחק בין כבלי חשמל של המנוף לבין כבלי חשמל המצויים על התקרה. הם עשו זאת ללא רתמות בטיחות שיבטיחו אותם מפני נפילה. מכתב האישום עולה כי דראושה אפשר את המשך העבודה במקום למרות החושך והיעדר אמצעי הבטיחות מבלי שהודיע על העבודה בשעת חשיכה ולא דאג לתאורה נאותה ותקינה.

לאחר שסיימו השניים את הבדיקות, הבחין דראושה כי אסף המשיך ללכת על התקרה ולא מנע זאת ממנו. אסף נפל דרך אחד הפתחים הלא מגודרים ונהרג.

הפופולריים